Mini instalacja solarna

Loading thread data ...

Kalkulator w łapę i liczyć. Dla informacji 1 cal to jakieś 4.2J. Sprawność samego kotła jakieś 80% (przy niskonapięciowych grzałkach, bo pewnie za cienkie przewody dasz). Jak dobrze jest zbiornik izolowany, nie wiem. Musisz sam sprawdzić.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

suma zapytała:

Żadnego.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Kolektor czy ogniwa fotowoltaiczne? Bo jeśli ogniwa... to za 500zł będzie jakieś 50W... no może w porywach

100 jak sam ją zrobisz - to raczej do podgrzania kubka kawy. Jeśli kolektor słoneczny... za 500zł to... nie ma takich, ale jak sam za to zrobisz 1,5-2m^2 to gra warta świeczki... tylko wtedy nie grzałka elektryczna a wężownica (np. z rurki miedzianej - też do zrobienia).

Mirek.

Reply to
Mirek
[...]

Jasne. Szczególnie zimą...

Jak na razie, to najefektywniejsze są pompy cieplne. I tylko one zapewniają zwrot kosztów inwestycji w sensownym czasie. Ale są skomplikowane :(

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Jeśli chcesz co zrobić z sensem to posłuchaj się rady i zainwestuj w tą pompę ciepła. Ogniwa słoneczne są dobre tylko jeśli jedynym celem jest zgarnięcie jakieś dotacji.

Paweł

Reply to
Paweł

Pan Paweł napisał:

Dobre są tam, gdzie nie dotarła elektryfikacja (ani władza radziecka), a zapotrzebowanie na energię jest niewielkie. Wtedy może opłacać się bardziej, niż ciągnięcie druta.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

suma snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

Widzę że chcesz pokazać wszystkim że nie mają racji. To świetny pomysł. Potrzebna tylko bateria o odpowiedniej powierzchni. Zakładając że średnio rocznie z metra kwadratowego tak pomiędzy 5 a 10W da się zrobić. To policz sobie ile metrów potrzebujesz. Potem tylko kupisz i grzejesz prądem ze Słońca do oporu. Ale co Ci będę tłumaczył skoro wiesz lepiej.

Reply to
kogutek
[...]

To już totalny kosmos. To nie działa! Nigdy się nie zwróci. W polsce nie mamy wystarczająco stałych i silnych wiatrów - chyba, ze po grochówce.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dnia Thu, 8 Dec 2011 20:40:54 +0100, suma napisał(a):

Przy obecnych cenach za 500zł dostaniesz panel 50W :) a potrzebujesz

1000-3000W, zależy jak duży ten zbiornik i jak zaizolowany.
Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik RoMan Mandziejewicz napisał:

Kolektory rurowe próżniowe działają nawet zimą

Fajna sprawa ale trzeba mieć coś więcej niż kawałek dachu do tego. A w razie awarii bez koparki ani rusz :) Chyba że zwykłą klimę masz na myśli bo i tego typu rozwiązanie widziałem

formatting link
BTW. Wątek o diodzie 100W znikł razem ze wszystkim sprzed około tygodnia u mojego dostawcy neta więc odpowiem Ci tutaj

ADC i procek jakiś prosty, przy okazji można pare featuresów dorobić

W gratach nie, znalazłem i zakupiłem kompletny zasilacz, 15 funciaków z wysyłką z chin, czekam na transport. Przez tych skośnookich naprawdę odechciewa się dłubania samemu, nawet gotowy projektor na tej diodzie znalazłem w cenie takiej że się nie opłaca samemu robić.

Reply to
AlexY

Użytkownik kogutek napisał:

Chyba jedno zero zjadłeś.

Reply to
AlexY

Szczególnie dobrze, gdy sa przykryte śniegiem a niebo pokrywają gęste chmury.

Jedno z wielu, możliwych rozwiązań. Istita jest to, że pobiera z otoczenia tyle ciepła, ile budenek oddaje minus żuzyta energia elektryczna na zasilanie.

Od czego są Google?

Ale po co? Żeby sobie utrudnić? UC3843 kosztuje 95 groszy. I się nie zawiesi.

Daj link do projektora.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dobrze podał. Z metra kwadratowego rzeczywistej baterii wyciągniesz w szczycie 100W, sredniorocznie czyli uwzględniając noce, zimy, dni pochmurne itd. 10W będzie dobrym wynikiem.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.