Mikroprocesorowy miernik częstotliwości

Witam wszystkich grupowiczów. Mam pytanie odnośnie miernika częstotliwości znajdującego się na stronie

formatting link
Czy znajduje się na grupie ktoś, kto zrobił ww. urządzenie w postaci miernika częstotliwości z zaprogramowanym prockiem z pliku miernikf.asm ? Zrobiłem sobie taki miernik, zaprogramowałem procka włożyłem w podstawkę i układ jest "martwy". Stopień złożoności układu jest niewielki więc jakiekolwiek pomyłki wykluczam, a mimo to nie działa. Według zapewnień autora układ został przetestowany i działał więc pozwala mi to przypuszczać, że sam program również jest ok. a jednak. Na wszystkich nóżkach procesora jest +5V oprócz oczywiście 1 - reset 4, 5 - Kwarc 8 - TO i 10 masa. O ile na "szłapach" 2,3,6,7,9,11 stan wysoki byłby ok o tyle na 12 - 18 jest niewskazany bo i niby jak miałby świecić wyświetlacz. Owe wyprowadzenia powinny być zwierane do masy aby to wszystko miało prawo zadziałać. Nie bardzo wiem co z tym dalej począć. Oczywiście sam oscylator działa i generuje sobie na 12 MHz ale chyba tylko sobie :-( Jeżeli są osoby mające jakieś pomysły co z tym dalej zrobić to zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam Krzysztof D.

Reply to
Krzysztof Doniczka
Loading thread data ...

Zaprogramowałeś procka plikiem miernikf.asm ? Bo jeśli tak (phehheh) to użyj do tego pliku mirnikf.hex !!! (lol) A jeśli i to nie zadziała , a układ zmontowany ( jak piszesz ) masz poprawny to dobierz się do kodu z pliku .asm i zobacz co tam jest nie tak. Jeśli program jest ok , to masz uszkodzoną kostkę lub programator itd.

na czym ? co to są "szłapy" ?

A jak sprawdziłeś , że działa ?

Reply to
Piotr Chmiel

No a w czym tkwi problem ? kompilator z *.asm robi *.hex i w tej postaci jest ładowany do procka. Chyba nie sądzisz że do procka ładowałem *.asm-a

No nóżki, niech będzie.

Na oscyloskopie to raz, a dwa to zbliżyłem układ do odbiornika globalnego który był ustawiony na 12MHz i stała nośna. To chyba starczy. Co do uszkodzonego procka to też przyszło mi to na myśl i pójdę jutro, zakupie jeszcze jeden i przetestuje. Pozdrawiam.

Reply to
Krzysztof Doniczka

Użytkownik Krzysztof Doniczka napisał:

zanim wybierzesz sie na zakupy wpisz w procka jakis program testowy (mruganie diodami na portach itp)

Reply to
AlexY

wolałem się upewnić :)

Pewnie tak :) Szczególnie ten drugi sposób mi się spodobał :P

Może wcześniej sprawdź jeszcze programator ! Ewentualnie odczytaj program, który wpisałes do procka i zweryfikuj go z tym z pliku *.hex ! Może twój programator + soft nie programują kostki !!!

Reply to
Piotr Chmiel

W artykule snipped-for-privacy@topaz.zsel.lublin.pl> autorem którego mieni się Piotr Chmiel, napisano:

Bzdrężyło. Szłapy maślizgajne Bujowierciły w gargazonach Tubylerczykom spełły fajle, Humpel wyświchnął ponad. ...

;-)

formatting link

Reply to
JS

Procek hexa tez nie wykona - miejmy nadzieje ze programator go zamienil na wlasciwe dane przed wpisaniem w procka :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.