obudów przetworni

Chce kupic gotową przetwornicę 1W 5V/5V.

Po obejrzeniu oferty nie wiem którą wybrać :) Jest od groma obudów. czy ktoś mogłby mi poradzić jaką obudową sie zainteresować aby była:

a) popularna i zapewniająca zamiennośc producentów pin-w-pin.

b) zapewniającą izolację 1kV (przynajmniej) we/wy.

c) w miarę mała

Bede zapewne kupować w TME (duży wybor). Potrzebuje tylko namiaru ktorą w sensie obudowy.

Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Sebastian Biały pisze:

Aimtec AM1S-0505. Jeśli większą ilość to lepiej w JM elektronik. Są tańsi.

Reply to
Mario

Wyjscie stabilizowane? Z izolacja? Czyli w domysle flyback. Uwazaj, bo niektore modele z Traco Power i Relcom moga dac _za_duze_ Uwy podczas power-up/down jesli napiecie narasta/opada za wolno. Ja sie nacialem - i plytka do poprawki, bo tego efektu nie mialy wersje wide-input, a te w ciut innych obudowach.

Reply to
Jerry1111

Stabilizowane - na potrzeby zasilania uC (co gorsza z A/C ~8bit).

Ok, to prototyp, ale nawet do prototypu nie chciałbym wcisnąc przypadkiem jedynej w swoim rodzaju przetwornicy bez zamiennika i producenta ktory z powodu kryzysu przeszedł na produkcje trampek.

Reply to
Sebastian Biały

1W to se szukaj w Traco Power. Jak otworzysz ktoras z ksiazek Farnell to na tej samej stronie beda takie same obudowy i parametry od XP Power (ktory ja uzywam) i czegos tam jeszcze, wiec problemu nie ma.

Jesli chodzi o sianie to te co ja uzywam (18-36 -> 5V) sa przyzwoite. Trzeba na wyjsciu dobrze pojemnosci policzyc i dlugosci sciezek pilnowac, ale to chyba oczywiste.

Reply to
Jerry1111

Użytkownik "Jerry1111" snipped-for-privacy@wp.pl.pl.wp> napisał w wiadomości news:gos6uq$gnn$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

niektóre modele z traco power nie mają nawet UVLO i cuda się dzieją jak ta przetwornica musi wstać z jakiegoś wolno narastającego napięcia...

e.

Reply to
entroper

... albo jak napiecie wolno zanika. A jak sie 'zatnie' ponizej, to pizdziec - przetwornica ichnia sie gotuje.

Mi powiedzieli ze poprawnie bedzie dzialac tylko 'wide-voltage', ale oczywiscie w datashitach _nie_ napisali ze te nie-wide voltage tego nie maja i cuda robia.

Na plus trzeba zaliczyc ze jak ich zapytalem czemu, to po 3 dniach przyslali cos, z czego wynikalo ze to dosc dokladnie pomierzyli (podali zakresy napiec i obciazen dla ktorych to zjawisko zachodzi). Oczywiscie znajac szczescie i 'kolej losu' siedzialem dokladnie w srodku takiego zakresu. Na minus - jeszcze nie poprawili (i pewnie nie poprawia) datashita.

Reply to
Jerry1111

Użytkownik "Jerry1111" snipped-for-privacy@wp.pl.pl.wp> napisał w wiadomości news:gp4072$goe$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Z jednej strony jakaś reakcja, dobrze. Ale z drugiej, no nie oszukujmy się, co to kuźwa jest ? Pomierzyli 3 dni temu ? Łaskawcy. Może jeszcze dowiedzieli się 3 dni temu ? Naprodukowali badziewia i siedzą cicho, żeby się sprzedało tak więc o zmianie datasheeta można zapomnieć. Nie wierzę, że nie wiedzieli wcześniej, przecież to są proste, wręcz obowiązkowe pomiary które chyba wypadałoby zrobić przy takiej produkcji. No i pogratulować projektu.

e.

Reply to
entroper

Co zrobic. A uwierzysz ze to byl moj pierwszy raz gdy uzylem gotowa potwornice? Nie chcialo sie liczyc (byly ciekawsze rzeczy w projekcie)... i skonczylo sie zmiana plytki, cholera.

Reply to
Jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.