Magistrala CAN, pod³aczenie do dzia³aj±cej

Cze¶æ. Chcê siê podczepiæ do dzia³aj±cej magistrali analizatorem CAN. Ma on osobne zasilanie. Pod³±czam linie CAN-H i CAN-L, ale czy konieczn e jest te¿ pod³±czanie masy GND? Nie mogê znale¼æ ¿adnych inf ormacji kiedy pod³±czaæ GND, a pisz± tylko ¿e jest ona opcjonalna .

Reply to
Slawek h
Loading thread data ...

konieczn=

Nie.

--
Marek
Reply to
Marek

W dniu niedziela, 10 listopada 2013 10:08:29 UTC+1 użytkownik Slawek h napisał:

Nie zdziwiłbym się, gdybyś nie podłączył GND i byś nic nie odczytał.

Reply to
pytajacy

to w końcu ma być gnd czy nie? Na prawde nie mozna w prosty sposób dać odpowiedzi?

Reply to
Slawek h

Tak tylko jak podłaczam się z zewnętrzym analizatorem, który ma osobne zasilanie to mam galwaniczną izolację. Czy to nie jest tak jak Ethernet? Tam tez jest sygnał róznicowo przesyłany i nie ma masy

Reply to
Slawek h

Użytkownik "Slawek h" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@googlegroups.com...

To nie jest takie pewne. Analizator mimo posiadania osobnego zasilania może mieć masę połączoną z GND (tak jak oscyloskop posiadający swoje własne, czyli osobne zasilanie).

Jest zdecydowanie inaczej. Sygnały Ethernet wpuszcza się na płytkę przez transformatory zapewniające izolację galwaniczną, a CAN nie. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Użytkownik "Slawek h" napisał w wiadomości

Ethernet na dzien dobry ma transformator izolujacy i go potencjal kabla nie obchodzi (poki w rozsadnych granicach, bo kiedys i transformatory nie wytrzymaja).

A twoj analizator pewnie nie ma, wiec sie liczy potencjal jego wewnetrznej masy, a ta moze byc plywajaca, przylaczona przez dwa kondensatory do sieci, polaczona z bolcem ochronnym w gniazdku, ktory moze byc na przewodzie zerowym, przez ktory plynie 15A z pobliskiego piecyka ...

J.

Reply to
J.F

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.