liniowy zasilacz

Pomocy! Poszukuję zasilacza laboratoryjnego z programowalnym, ale nie przy pomocy komputera, tylko za pośrednictwem lokalnej(na zasilaczu) klawiatury, liniowym narostem napięcia. Orientacyjne parametry: napięcie regulowane od 0V do około 50V(może być i 30V) prąd max. 1A; regulowane ograniczenie prądowe czasy narostu od 0V do Uzadanego regulowane od 1s do 120s. Pożądany byłby sprzęg, np USB lub RS232 pzdrw pan-mar

Reply to
Marek Panek
Loading thread data ...

formatting link
Tylko nie wiem jakim budżetem dysponujesz :>

Pzdr. L.

Reply to
Lisciasty

W dniu 2011-10-13 09:30, Lisciasty pisze:

Dzięki, ale niezupełnie o taką "armatę" chodziło. Przezbrajamy laboratorium przyrządów półprzewodnikowych na polibudzie i dotychczas charakterystyki elementów zdejmowało się przy pomocy elektromechanicznych rejestratorów i "piłokształtnego" zasilacza napięciowego. Obecnie mamy program akwizycji danych z dwóch mierników i kreślący odpowiednie wykresy. Do pełni szczęścia brakuje tylko autonomicznych "sweeperów" napięcia. Dotychczas stosowane dokonywują już żywota - były zresztą samoróbkami i po prostu nie pasują do współczesności. Są oczywiście zasilacze, mające tryb pracy "arbitrary". Wymaga to jednak zaczytania z zewnątrz tablicy, np. 1024 par liczb (wartość, czas)do pamięci trwałej zasilacza i zawsze uruchamia się przebieg sygnałem z zewnątrz, a chciałoby się klawiszem na panelu czołowym zasilacza. Także wartości napięcia końcowego, jak i czasu narostu chciałoby się regulować w zależności od potrzeby. pzdrw pan-mar

Reply to
Marek Panek

Napisz do Merazetu i Meraserwu, powinni coś doradzić.

Pzdr. L.

Reply to
Lisciasty

W dniu 13.10.2011 12:26, Marek Panek pisze:

Na początku chciałem przywitać mojego dawnego wykładowcę z PWr!

Jaka wydajność prądowa jest potrzebna?

Można takie coś zrobić przy pomocy generatora DDS (np. taniego Rigola DG1022), który ma wewnętrzną pamięć tablicy wartości. Uruchamianie klawiszem z panelu i zmiana nastaw jest możliwa. Pytanie tylko, czy studenci to obsłużą?

To jest bardzo prosty układ. Może najprościej będzie zamówić taki "sweeper" w zewnętrznej firmie, albo dać do zrobienia studentom? (w drugim przypadku powstanie znowu samoróba) Obawiam się, że wszystkie zasilacze z taką funkcją, to będą już poważne kombajny.

Pozdrawiam, Michał

Reply to
Michał Smolnik

W dniu 2011-10-13 16:23, Michał Smolnik pisze:

Było podane: do 50V i do 1A. Trzeba by sygnał z Rigola na czymś wzmocnić i to tak żeby nie grzać przy okazji pracowni.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.