Licencja pracownika zabezpieczenia technicznego

Mam pytanie do grupowiczow, jak w najprostszy sposob uzyskac licencje pracownika zabezpieczenia technicznego (chodzi o alarmy itp. - ochrona, monitoring) - wiem ze papiery o to sklada sie u komendanta wojewodzkiego, jednakze aby uzsyskac 2 stopien trzeba miec wyksztalcenie srednie techniczne (do 1 wystarcza zawodowka) natomiast po ogolniaku odchodzi sie z kwitkiem, rowniez fakt studiowania na polibudzie nic tu nie pomaga - a wiec czy sa jakies kursy ktore w miare prosty sposob umozliwia zalatwienie tej sprawy (najlepiej na 2gi stopien ale kazda informacja jest cenna). Z gory wielkie dzieki. R.

Reply to
Rafal Piatek
Loading thread data ...

Poszukaj sa kursy z egzaminem

Reply to
radbilcz

Ale napisalem ze jestem po liceum a nie po zaw. albo technikum i tak sie nie da!

R.

Reply to
rpiWYTNIJTO

"Andy" snipped-for-privacy@ceti.pl wrote in news:btmuea$uju$ snipped-for-privacy@srv.cyf-kr.edu.pl:

Jestem posiadaczem licencji pracownika zabezpieczenia technicznego II stopnia ponad pół roku. Wydają ją każdemu kto:

  1. posiada conajmniej średnie wykształcenie techniczne o profilu elektronicznym, elektrycznym (informatyka, mechanika odpada)
  2. uzyska pozytywną opinię psychologa i internisty
  3. uzyska pozytywną opinę dzielnicowego
  4. wypełni formularz i dokona opłaty skarbowej (kilka złotych)
  5. zapłaci za wydanie licencji (około 300 zł)

Dawniej ważność licencji była uwarunkowana ważnością badań lekarskich. Mnie kazano dopilnować, aby lekarze wystawili bezterminowo. Licencja traci ważność jeśli przez dwa lata nie wykonujesz pracy w zawodzie.

Z badaniami lekarskimi jest pewne zamieszanie. W niektórych województwach wymagają, aby były przeprowadzone przez wyznaczone ośrodki (koszt około

400 zł). W Łodzi poinformowali mnie, że mogę iść do dowolnych lekarzy. Dzięki temu zapłaciłem 50 zł.

W ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku dzielnicowy wzywa na rozmowę (przychodzi osobiście) i czasami dokonuje wywiadu środowiskowego (przepytuje sąsiadów). W trakcie rozmowy pytał mnie m.in. do czego potrzebna mi licencja, czy piję alkohol itp.

Razem z wnioskiem należy złożyć zdjęcia (2 lub 3), kserokopie świadectw i badań lekarskich oraz znaczki skarbowe (nie pamiętam kwoty).

Po około 2 miesiącach przychodzi zawaidomienie o przyznaniu licenji (albo nie :) ). Od tego czasu jest 7 dni na dokonanie opłaty i zgłoszenie się po licencję.

Pozdrawiam

Robert O.

Reply to
_osa_

To co ma zrobic inny chetny ? Technikum podyplomowe ? :-)

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisał/a w wiadomości news:umvvvv8srpb698tolgaadp3qjb9lrkf293@

4ax.com:

Nie mam pojęcia. Prawdopodobnie to będzie najprostszy sposób (i najtańszy). Ostatnio są szkoły, które dają maturę po 1,5 roku nauki. Może są też takie technika :)

W poniedziałek mogę sprawdzić jak to jest dokładnie zapisane w ustawie.

Reply to
_osa_

Technikum po zawodowce, owszem, 2 lata powinno starczyc, moze nawet

1.5.

Ale co ma robic absolwent liceum, z matura, i np w dodatku mgr informatyki, po uniwerku :-)

Zeby sie nie skonczylo jak w tym kawale gdy profesor chcial zostac hydraulikiem :-)

J.

Reply to
J.F.

Rafal Piatek napisał/a w wiadomości news:btu3ve$pn4$ snipped-for-privacy@news.onet.pl:

Moja sugestia o technikum byla zakonczona ":)", więc nie należy jej brać poważnie. Poza tym odpowiedź nie dotyczyła Ciebie tylko J.F, który pytał "co ma zrobić inny chętny ?"

A ile razy ja mam pisać, że licencję drugiego stopnia dają tym, którzy mają średnie wykształcenie. Po zawodówce można dostać tylko I stopnia. Co do inteligencji autora ustawy to zgadzam się w pełni.

Robert O.

Reply to
_osa_

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.