laptop dla elektronika

Witam! Mam problem, gdyż prawdopodobnie jak większość z Was używam portów LPT oraz RS-232 do programowania, czy komunikacji z układami uC. Nie znalazłem w ofercie laptopa z obydwoma takimi portami :( Mam pytanie jakie macie doświadczenia z różnego rodzaju przejściówkami? Czy istnieją takie dla LPT, ale tak, żeby komputer to widział jak LPT?, czy rozwiązaniem jest tylko drogi laptop ze złączem stacji dokującej i do tego droga stacja. Akurat te ktore mi się podobają nie mają stacji :( pozdrawiam Grzegorz Latocha

Reply to
Grzegorz Latocha
Loading thread data ...

Hm... naprawde na Twoim miejscu podszedlbym do problemu ciut inaczej i kupil jakis starszy notebook wyposazony w COM i LPT. Jesli naprawde nie mozesz to bralbym notebooka z LPT dlatego ze ja nie znam zadnego sensownego konwertera USB>LPT. Z RS bedzie ciut prosciej co nie znaczy ze idealnie (jak mysle rowniez latwiej dostac karte PCMCIA z 2x RS niz z LPT - mniejsze zapotrzebowanie rynku)

Reply to
PAndy

Grzegorz Latocha schrieb:

jak PAndy napisał: stary laptop. Albo tak, jak ja: laptop i PCMCIA. Zdrowiej, bo jak coś poknocisz na kabelkach to ci ciamcia wysiądzie, a nie cały laptop. A i tak większość urządzeń, które podłączam do laptopa chodzi na przejściówkach USB.

Waldek

Reply to
Waldemar

Grzegorz Latocha napisał(a):

Zastanów się czy do rzeczy, którymi chcesz się zajmować są programatory na USB lub na RS232 chodzącym przez przejściówkę. Używany laptop ma jedną wadą: może ci paść po kilku miesiącach. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest: laptop do serwisów + PC (może być starszy) w pracowni.

Reply to
Mariusz Dybiec
Reply to
invalid unparseable

Port sie spali, notebook bedzie do wyrzucenia.

Chyba juz czas sie przestawic na narzedzia USB .. zreszta caly swiat ma ten sam problem .. od dawniej :-)

J.

Reply to
J.F.

Paweł napisał(a):

ja mam nc6120 od jakiegoś roku, ale jak chcieliśmy do pracy kupić drugi taki sam pół roku temu to juz ich nie było tylko nc6320.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Wszystko sie moze zepsuc :D

Koniecznie trzeba o tymn powiedziec programistom ktorzy popelnili soft banglajacy golymi bitami na LPT czy COM w 1994 roku :D

Reply to
PAndy

Spinacz biurowy, Grzegorz Latocha snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>!

Niestety, w tym kierunku idzie świat.

Ja rozwiązałem problem w banalny sposób - złożyłem sobie osobnego kompa do wspomagania elektroniki, dwa RS232 i jeden LPT wystarczą.

Zależy jakich programów i jakiego systemu używasz.

Reply to
Adam Wysocki

Spinacz biurowy, J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>!

Trzeba zrobić tak żeby się nie spalił (bufory).

Niestety :(

W sumie jakby AVRy obsługiwały ISP po USB... Pobożne życzenia :/

Reply to
Adam Wysocki

Adam Wysocki napisał(a): > W sumie jakby AVRy obsługiwały ISP po USB... Pobożne życzenia :/

Programator USB, albo programator szeregowy RS-232 na przejściówce USB.

Pozdro

Reply to
Luk

No to jestem pod wrazeniem. Emuluje dokladnie w okienku DOS ?

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.