Kto pamięta książkę "Nowoczesne zabawki"

Pan Mirek napisał:

Jeszcze do tego solidna korekcja. Czyli podbicie wyższych częstotliwości przy modulacji.

Reply to
Jarosław Sokołowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Dariusz K. Ładziak" snipped-for-privacy@neostrada.pl napisał w wiadomości news:4d7a9fa1$0$2494$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

zastanowienia się tekstów innych autorów. Część z jego opisów ewidentnie nie przystaje do realiów w których książka powstała, rozwiązania os Sasa do Lasa.

Przyłączam się. Niektóre projekty były fajne ale niektóre to były tak naprawdę tylko luźne koncepcje, oczywiście nie zweryfikowane praktycznie. Jeśli ktoś nie umiał odróżnić jednych od drugich mógł się nieco sfrustrować :)

e.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik J.F. napisał:

Zgadza się ale działało i to w epoce przed laserami i innymi cudami. Nie podałem tego linku aby udowodnić modulację prądem żarówki ale na dowód możliwego wkonania prawdziwego foto telefonu.

Reply to
Maciek

Ja w fototelefon nie watpie, ja powatpiewam w schematy z ksiazki :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2011-03-14 13:07 Jarosław Sokołowski napisał(a):

Eee tam, dźwięk spakować AMR'em i zrobić modulację cyfrową. A korekcję oczywiście też, w oparciu o ECC. Tylko zamiast żarówki diodę laserową.

Reply to
Adam Dybkowski

Pan Adam Dybkowski napisał:

Czyli nie w Leningradzie, a w Moskwie, nie samochody, a rowery. I nie rozdają, tylko kradną. Zamiast diody laserowej można jeszcze użyć radia. Radia Erewań najlepiej.

Tu nie chodziło o kwestię możliwości realizacji fototelefonu w ogóle i we współczesnych warunkach. Tylko *konkretnie* o możliwości modulacji światła żarówki przez zmianę płynącego przez nią prądu. A jeszcze konkretniej o skutecność tej modulacji w funkcji częstotliwości.

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.