Kontroler PWM (viper)

Witam,

Buduję przetwornicę, do której muszę władować kontroler PWM, chciałem zastosować VIPer20 tylko, że to będzie pracowało na międzyfazowym i może być za mała tolerancja napięcia na końcówce (viper ma napięcie przebicia 700V, a ja w piku dostane ok. 560V). Jak pójdzie jakieś przepięcie to może się ubić, więc chcę zastosować jakiegoś zewnętrznego MOSFETa, żeby nie ryzykować.

Czy możecie polecić jakiś dobry kontroler PWM z możliwościa podpięcia takiej końcówki.

Pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz
Loading thread data ...

Na wejście podawane będzie wyprostowane napięcie więc 560V, nie potrzebuje p-p.

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

400*1.4 = 560. Jesli nie chcesz przekraczać tego napięcia, to pozostają Ci tylko przetwornice mostkowe - życzę powodzenia w nawijaniu transformatorów sterujących.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Na uzwojenie to bym wsadził jakieś diody, żeby zgasić to napięcie, np. BYG70 + BZG03.

Z tego co pamietam to do tego trzeba stosować dodatkową kostkę a tego bym chciał uniknąć. Dlatego też pytałem o jakiś kontroler z wyjściem na zewnętrzny klucz, to by chyba rozwiązało sprawę.

No dzięki za życzenia ;) ale sam tego nie będę nawijał, jest kilka firm co robi prototypy więc mam nadzieję, że mi to nawiną.

To będzie zasilacz małej mocy 2W więc może nie będzie tak źle.

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Żartujesz?

Choćby MC34063 dla tranzystora bipolarnego. Ale tranzystor na co najmniej 1500V potrzebny. Nie pojmuję, skąd ten upór z użyciem napięcia międzyfazowego. Znalezienie kondensatora elektrolitycznego na 600V będzie już trudne.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Michal Machowski

To ma być zasilacz, tylko musi pracować z 3 faz i to w dowolnej konfiguracji, czyli jak wysiądą np. 1-2 fazy lub zostaną tylko dwie. Dlatego układ musi pracować również z międzyfazowego.

Zaproponujcie coś innego jak macie pomysł. Wyjście potrzebuje 6V/2W.

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Normalnie - z wyjścia scalaka.

Chyba przesadzasz... Transformatoy sterujące są dość powszechnie używane i jakoś problemów nie sprawiają.

[...]

Ale po czorta przy tak małej mocy międzyfazowo?

Mnie się pytasz?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

dlaczego?

formatting link
albo zrobić taki gasik:

formatting link

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Dałeś schemat z PDFa do TOP22x. I uważasz, że przy zasilaniu o napięciu nominalnym 560V, dopuszczalnym maksymalnym jakie może się trafić z sieci (po wyprostowaniu) ponad 610V i układzie dopuszczającym max. 700V to na jaki próg możesz ustawić odcięcie? Jeśli ustawisz na dokładnie 700V to z przetwornicy bezpiecznie wyciśniesz pi razy oko

1/8 mocy, jaką wycisnąłbyś w normalnym układzie. A ja bym się nigdy nie odważył na ustawienie progu tak wysoko... W opisie dla TOP22x znajdziesz, że zalecają max 165V ponad max napięcie zasilania - razem sporo poniżej 500V.

Poczytaj o zasadadzie działania przetwornicy fly-back zanim przystąpisz do dalszej dyskusji, proszę.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Michal Machowski

Jakieś super małe to nie ale oszczędne przede wszystkim bo muszę się trzymać normy i 2W to max co może ciągnąć całe ustrojstwo.

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Tyle może pobierać z sieci urządzenie razem z zasilaczem więc potrzebuję uzyskać wysoką sprawność tego zasilacza. Na wyjściu zasilacza 6VDC potem mam jeszcze stabilizatory LDO do 5V i z tego jest zasilany układ.

I tak pozostaje kwestia przyjęcia HV w pierwszym stopniu.

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.