Koniec zarowek

Wiesz, w Niemczech to normalne ze lokal jest czynny np 12-14 i 17-23. W dodatku w poludnie ceny sa sporo nizsze.

Pik wieczorny jest u nas spory, wiekszy niz poludniowy, wiec zapotrzebowanie u ludnosci jest. Ale porownac moze byc trudno, bo to i ciezka zima ostatnio byla, i upalne lato, i kryzys, i niektorzy narobili zapasow zarowek, a inni wczesniej przeszli na swietlowki.

Jak ktos bardzo chce to moze pobrac dane

formatting link
i np podsumowac roznice miedzy godz 18 i 20 przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Nie bylbym taki pewien, bo mimo swoich 450KM potencjalnej mocy to w normalnej jezdzie wytwarza on sporo mniej. Mniej wiecej tyle samo co w tej ciezarowce z przyczepa :-)

J.

Reply to
J.F.

Ja nie bardzo wiem o co z tymi kurnikami chodzi .. ale czemu one nie moga miec np szklanych dachow ?

J.

Reply to
J.F.

Ja przeciez pisze o tym od dawna - kiedy projektanci oswietlenia domowego sie zorientuja ze teraz sa inne zrodla swiatla i trzeba inaczej zyrandole projektowac ?

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

To normalne, że tam pewne rzeczy są nienormalne. Piekarnie też zdaje się w nocy nie pracują.

Czas pików raczej się od zmiany rodzaju sprzętu oświetleniowego nie zmieni. Chyba żeby nakazali ustawą chodzić spać z kurami. Chodziło mi o samą energochłonność oświetlenia, co może mieć tylko wpływ na amplitudę pików. Ale sądzę, że może nastąpić inne zjawisko. Jak ludzie świecili lampami naftowymi i świeczkami, to mieli dość ciemno w izbie. Ale żyć się z tym dało. Później jak nastały żarówki, to świecili jakimiś czterddziestkami, bo tak się przyzwyczaili. Ale z czasem moce urosły do wielu setek na jeden pokój. Teraz się gada w kółko, jakie to oszczędne te nowe wynalazki. W końcu ludziska uwierzą. I ponawkręcają sobie tego jeszcze więcej. A zużywana energia będzie taka sama. Będzie tylko jaśniej. Trochę jaśniej, bo oko na światło reaguje logarytmicznie.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan J.F napisał:

Podejrzewam, że gdzieś już nad tym pracują. Kura modyfikowana genetycznie. Z genami sałaty. Na fotosyntezę. Ale kura konwencjonalna, na ziarno nie na światło, potrzebuje przede wszystkim ciepła. Żeromszczyzną się tego nie załatwi.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

Akurat to jest normalne - w poludnie przychodza klienci na lunch a potem wracaja do pracy :-)

No i amplitude mozna porownac.

zbyt jasno wcale nie jest przyjemnie, wiec bylbym o to spokojny. Szczegolnie ze wybor swietlowek jest spory, mozna sobie kupic 8W, mozna 25W, i chyba nawet widzialem jeszcze mocniejsze.

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

No tak, zapomniałem, są jeszcze obozy pracy.

Tak, dobrze pamiętam. Słyszłem wielokrotnie, że od żarówek setek, to się oczy psują.

Jak robiłem eksperyment z oświetleniem pokoju świetlówkami, to wyszło jakoś tak, że skończyło się na wkręceniu takiej mocy, jaką miały żarówki. Jaśniej było napewno. Ale przyjemniej nie. W ogóle najmniej przyjemne są *różnice* w jasności oświetlenia (sąsiednich pomieszczeń o podobnym charakterze). Może gdyby wszystko było oświetlone świetlówami, to bym się w końcu jakoś przyzwyczaił. Ale jak w jednym pokoju pala się żarówki, a w drugim świetlówki, to zawsze mi lepiej w tym z żarówkami. Niezależnie od tego, czy jest w nim jaśniej czy ciemniej (w rozsądnych grznicach). Więc po co mam się przyzwyczajać do gorszego?

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski
Reply to
Marcin Wasilewski
Reply to
Marcin Wasilewski

Nie wydaje mi sie zeby akurat styropian wymagal jakis specjalnych przyczep - owszem, nie powinna to byc np wywrotka do piasku.

A z takiej specjalizowanej wynika problem - nie mozna zabrac ladunku powrotnego.

J.

Reply to
J.F.

Pan Marcin Wasilewski napisał:

Ja zauważyłem inną typową zależność. Zakupinie urządzenia albo żyją bardzo długo (i wtedy mamy paragon), albo padają po kilkudziesięciu dniach -- wtedy się okazuje, że paragonu nie ma, bo gdzieś wsiąkł.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

Panel z 6 diodami led jest pewnie wyprodukowany pod kątem iluś tam modeli lodówek "nowej generacji" więc będzie dostępny w serwisie, o cenie lepiej nie myśleć ale na szczęście nie jest zalany więc będzie można wymienić ledy jakby je szlag trafił, Najśmieszniejsze jest to że na lodówce było naklejone wielkie logo "LED" to samo które samsung stosuje w promocji telewizorów LED LCD :) Mam nadzieję że niedługo kupię sobie lodówkę z lampką OLED :) warto otaczać się najnowszą technologią :)

Reply to
Padre

bo świetlówki kompaktowe z tego co

Najważniejsza zależność w świetlówkach kompaktowych to ta czy w danej oprawie świetlówka jest w stanie nie przegrzać sobie elektroniki, używam prawie samych świetlówek kompaktowych od czasu kiedy trzeba je było przywozić zza granicy i wyczaiłem że najdłużej pozostają sprawne te które mają największą elektronikę i oczywiście najdłuższe rury bo mniej się w nich zużywa luminofor, tylko że takie są szkaradne i mało gdzie pasują :) No i oczywiście wieszanie ich rurami w dół to pewna śmierć zaraz po gwarancji :)

Reply to
Padre
Reply to
Marcin Wasilewski

W dniu 03.09.2010 22:48, Padre pisze:

Teraz gwarancja jest często po 6 lat, więc trzeba paragony składować ;)

Reply to
Michoo

Użytkownik RoMan Mandziejewicz napisał:

Dodaj do tego jeszcze pracę bez klosza i w pozycji pionowej - elektronika w dół a rurki do góry. Będzie komplet wymagań. No i jeszcze drobiazg - na mrozie to one są jakieś nie tego ... :-) Maciek

Reply to
Maciek

W dniu 2010-09-04 00:46, Michoo pisze:

A gdzieś ty widział świetlówki z taka gwarancją?

Reply to
Padre

Przy bezołowiowym lutowaniu trzeba samogójcy, żeby dawać gwarancję dłuższą niż 2 lata...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.