Klimatyzacja - zagadka.

A ja się właśnie zastanawiam, jak firmę ogrzać. Wierz mi, to jest kwestia temperatury.

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek N.
Loading thread data ...

A wiesz jaki gatunek daje się naumieć na okrągło tkać? ;)

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Irek N.

Pan Irek N. napisał:

W ogóle nie trzeba tkać (tkanie, to zamiana przędzy w tkanienę). Nie trzeba też prząść, czyli skręcać włókien w przędzę. Bombyx mori (jedwabnik morwowy) snuje pojedyncze włókna o długości przeszło kilometra. Tym się owija[ło] drut.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

Ech, sobie wyobrazilem pajaczka, ktory chodzi dookola drutu i go owija :-)

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

Jedwabnik przędzie stacjonarnie, w tym problem. Do robienia jedwabiu w biegu się go nie namówi. Ale może z tym pająkiem, to jakiś pomysł. Nie wiem jak pajęczaki, ale owady poruszając się starają się utrzymać stały kąt względem źródła światła (Słońca). Jak źródło światła jest blisko, to zwierzak leci po zakręconej spiralnie trajektorii -- to widać letnimi wieczorami pod każdą latarnią. Czyli wokół drutu też by mogły. A pająki z kolei wrażliwe są na psychotropy, które modyfikują sposób tkania sieci. W laboratoriach używa się ich czasem do badań. Może by się dało zsyntezować jakiś specjalnie zakręcony dopalacz dla pająków?

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2011-02-27 11:53, Irek N. pisze:

Przez cały rok ? Ktoś jednak wymyślił puścić to ciepło w basen, który nigdy nie zamarza. To jest projekt sprzed ~20 lat, kto wie jak by to dzisiaj zostało rozwiązane.

Reply to
PeJot

Pan PeJot napisał:

W sumie taka ryba, to też zwierz pożyteczny, nie mniej od jedwabnika. Można w tym basenie coś hodować. Myśmy właśnie dwadzieścia lat temu wodą z obiegu powrotnego po ogrzaniu wsi podgrzali suszarnię drewna i szklarnię z pomidorami. A żeby wyciągnąć całe ciepło, to jeszcze na koniec basen z karpiami. To też był warunek technologiczny, bo energia geotermalna i wodę trzeba wychłodzić, aby zwiększyła gęstość i chciała bez pomp wrócić skąd przyszła.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Chlodzenia jako takiego nie ma, sa 2 zespoly wiatrakow (nawiew i wywiew). Jak toto projektowali to stwierdzili ze temperatura nie wzrosnie >40 stopni. Ludziska robia to od ponad 10 lat i robia tego duzo, wiec wiedza co robia. Niestety w poblizu nie bardzo jest co ogrzewac (no i klimat cieplejszy niz w DE). Klima tam jest, ale ustawiona zeby sie wlaczac przy 35 stopniach, a nie

  1. Wlacza sie rzadko (musialbym kogos poprosic zeby rzucil okiem w logi jak rzadko).
Reply to
Jerry1111

Ja to wiem (aktualnie szukam 2.2uF/400V coby mial 10.000h dla Iac=160mA)

- powiedz to dla komputerow. Nie mowie tutaj o trefnych seriach sprzetu, gdzie do kondensatora chinczycy nasikali w ramach oszczednosci.

Reply to
Jerry1111

Dokladnie tak jest zrobione. Klima (na wszelki sluczaj) tez jest, ale wlacza sie dopiero przy 35 stopniach.

Reply to
Jerry1111

A one byc moze zakladaja ze w pomieszczeniu jest 20 C a nie 30 czy 40

J.

P.S. A musi byc elektrolit ?

Reply to
J.F.

Jesli juz to musza zakladac temperature w srodku obudowy (chyba ze 'markowy' komputer gdzie warunki chlodzenia sa znane - czyli pewnie wiekszosc serwerowego sprzetu).

Rozmiar ;-( Niestety nie bedziemy tego robic tyle, zeby zamowic kondensator - a szkoda.

Reply to
Jerry1111

Oczywiscie ze tak ;) Teoria teoria, a praktyka praktyka ;)

Michal W.

Reply to
Michal W.

Podaj, ciekaw jestem. Przez caly rok to .. 10% ?

Jest tam jakas inna wentylacja ?

J.

Reply to
J.F.
Reply to
invalid unparseable

O! Znasz zrodlo tej zasady? Bo kiedys tez o niej uslyszalem ale nie znalazlem skad sie wziela...

Reply to
ptoki

Rubycon ma tylko jeden typ. Teraz mysle nad wypieprzeniem kondziora (no, moze zostawie 100n) i jakos wytlumie zaklocenia do sieci.

Reply to
Jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.