kicad - co czyta??

Wrzuciłem sobie na oczy już to:

formatting link
Zrobilem sobie troche eksportu bibliotek eagle do kicad-a (tym przepisem
formatting link

Co jeszcze rzucić sobie na oczy przed rozpoczęciem i w trakcie działań projektowych?

Jest jakaś metoda na dodanie wszystkich bibliotek z katalogow do KiCAD- a? Bo reczne klikanie mnie dobija...

BTW. KiCAD dziala na armowym netwalkerze calkiem raźnie. :)

Reply to
ptoki
Loading thread data ...

Sprawdzić, czy po imporcie bibliotek do KiCADa na pewno elementy mają poprawne atrybuty. Bo ja po zaimportowaniu jakiś powszechnie dostępnych bibliotek z dużym zaskoczeniem przekonałem się, że elementy nie mają włączonej maski miedzi i trzeba każdy punkt lutowniczy ręcznie poprawiać :(

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2010-05-07 10:47, ptoki pisze:

???

Robisz to tylko raz. Właściwie to u mnie trzeba było dodawać te biblioteki po każdym uruchomieniu projektu. Okazało się, że coś takiego występuje gdy w pliku twoj_projekt.pro jest bardzo duża liczba przy version= w sekcji [eeschema], [pcbnew] lub [pcbnew/libraries]. Liczba ta np. version=52091631108620289 tworzy się automatycznie przy generacji projektu lub pierwszym dodaniu bibliotek. Trzeba zmienić na coś sensownego np. na 1. Ale ja ściągałem jakuiś czas temu wersję unstable.

Gratulacje.

Reply to
Mario

W dniu 2010-05-07 11:18, RoMan Mandziejewicz pisze:

W różnych bibliotekach kondensatory polarne i diody różnie mają zdefiniowane piny. Czasami 1 to + a czasami -. W efekcie może być, że opis będzie odwrotny. W jednej z bibliotek znalazłem nietypową kolejność numeracji padów w SOT-23. Ale jestem przyzwyczajony. W dawnym Protelu też piny tranzystora nie pasowały do padów :)

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.