K-202

J.F. napisal(a):

Cala historia zycia Karpinskiego to jeden schemat: 'wymyslam cos zajebistego, juz mam to wprowadzac do produkcji, a tu mi noge podkladaja i skonczonego produktu nie moge sprzedawac'. Ta sytuacja powtarzala sie w PRLu i na Zachodzie.

Reply to
Marcin E. Hamerla
Loading thread data ...

Ghost napisal(a):

Wielkim popularyzatorem Karpinskiego jako wielkiego wynalazcy jest S. Bratkowski. Czy Karpinski w ogole cokolwiek w swoim zyciu skonczyl? - on wydaje sie byc raczej wielkim mitomanem niz wielkim wynalazca. te jego historie o ojcu co to dolnoplat wynalazl.... Ciekawe jak sie skonczylo z ta jego hodowla swin ;--)

Reply to
Marcin E. Hamerla

Użytkownik "Krzysztof Rudnik" snipped-for-privacy@kki.net.pl> napisał w wiadomości news:49ff2138$0$29433$ snipped-for-privacy@mamut2.aster.pl...

Pamiętam zlecenia na "Ukrajawianie ...." systemu określającego położenie statku na Zatoce Gdańskiej z dokładnością do 1m. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Uzytkownik "Marcin E. Hamerla" snipped-for-privacy@Xpoczta.Xonet.Xpl.removeX> napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Chyba nie najlepiej skoro biede klepie.

Reply to
Ghost

Dzisiaj jest podobnie, komputer niby HP ale płyty wyprodukowane w Chinach, układy scalone w Irlandii, twardziel w Portugalii a całość złożona np. w Malezji. Wszystko różnych producentów.

JanuszR

Reply to
JanuszR

Zibias pisze:

Podobnych przedsięwzięć było więcej. Brytyjczycy zbudowali replikę swojego Colossusa, Amerykanie zamknęli Eniaca w małym chipie, a jakiś inżynier z Lockheed Martin po godzinach w swoim garażu zmontował AGC (komputer pokładowy kapsuł programu Apollo).

O wszystkich klonach ośmiobitowców rzecz jasna nie wspomnę, choć Replica-1 jest tutaj dość ciekawym przykładem. :)

Mimo wszystko miło byłoby, gdyby jakaś grupa zapaleńców spróbowała coś takiego jak K-202 odtworzyć. Tylko właśnie ten problem dokumentacji...

Reply to
Atlantis

Marcin E. Hamerla pisze:

AKAT-1?

To faktycznie wypadałoby sprawdzić. Ja jednak bym tak jednoznacznie go nie oceniał. Gość niewątpliwie ma dość imponujące osiągnięcia inżynieryjne. Problem w tym, że one sukcesu nie gwarantują - po żadnej stronie żelaznej kurtyny. Gary Kidall (twórca CP/M) zmarł dość młodo w zapomnieniu, podczas gdy Ci, którzy się na nim wzorowali zrobili wielkie fortuny. :)

Czy komuś dzisiaj mówi coś nazwisko Eda Robertsa? To ten od MITS Altair

8800 - konstrukcji prze wielu uważanej za pierwszy komputer osobisty. Gość miał tyle szczęścia, że po upadku firmy przeszkolił się na lekarza i nie musiał hodować świń. :) Natomiast paru chłopaków, których wynajął do napisania oprogramowania dla maszyny dziś posiada miliardy dolarów - jest wśród nich niejaki Bill Gates. ;)
Reply to
Atlantis

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.