JTAG w LPC11xx

Witam. Właśnie kończę projekt płytki z LPC1114 i wyczytałem, że w tych procesorach nie działa debugowanie przez JTAG. Proponują debugowanie przez SWD. To po co on tam właściwie jest? Czy może mi ktoś wyjaśnić czy nie działa debugowanie czy też programowanie? Wolałbym programować/debugować pod OpenOCD a tak mi zostaje korzystanie tylko z LPCLinka od LPCXpresso.

formatting link
"the existing NXP LPC11xx microcontrollers do not support JTAG debug. Tak samo w manualu: "Remark: The JTAG interface cannot be used for debug purposes."

Reply to
Mario
Loading thread data ...

W dniu 2012-12-14 17:26, Mario pisze:

Jak spojrzysz na schemat blokowy (strona 7):

formatting link
od razu widać, że do debugowania masz tylko SWD.

Do programowania przez JTAG/SWD jest potrzebne debugowanie, bo w większości ARMów przesyła się kod programatora do RAMu, uruchamia go i to on jest odpowiedzialny za operacje na flashu.

Możesz też zmontować Versaloon, który podobno obsługuje SWD pod OpenOCD. Albo kupić J-Linka.

Reply to
Zbych

W dniu 2012-12-17 08:27, Zbych pisze:

Jakoś nie przyglądałem się uważnie temu schematowi. Patrzyłem na opis pinów dla LPC11A14 i tam były wszystkie linie JTAGa. Ponadto: Debug functions are integrated into the ARM Cortex-M0. JTAG and Serial Wire Debug (SWD) with four breakpoints and two watchpoints are supported Pod koniec projektowania płytki zobaczyłem ostrzeżenie: The JTAG interface cannot be used for debug purposes.

Dzięki.

A gdzieś można dostać płytki czy trzeba sobie robić żelazkiem?

Trochę kosztuje. Na razie zostanę przy LPCXpresso a później zrobię sobie ten Versaloon. Dzięki.

Reply to
Mario

W dniu 2012-12-17 11:08, Mario pisze:

Google podpowiada, że OpenOcd obsługuje też SWD przez FT2232, FT2232HL:

formatting link

Reply to
Zbych

W dniu 2012-12-17 17:08, Zbych pisze:

Pewnie jak się temu przyjrzeć głębiej to się okaże, że dla stallmanistów nie jest wystarczająco koszerny (tak jak było ze sterownikami z FTDI) i nie będzie dołączony do przekompilowanych paczek OpenOCD. Już to kiedyś przerabiałem jaki chciałem do interfejsu Freddiego dać sterowniki od FTDI aby go wykorzystać do konfiguracji Spartana. Skończyło się na kupnie Digilenta HS1. Tak więc wliczając LPCXpresso mam już trzy usbowe programatory JTAG :)

Reply to
Mario

W dniu 2012-12-17 20:59, Mario pisze:

Koszerny to jest, bo chodzi na libusb i podobno można zrobić na nim więcej niż 1 krok na sekundę :-)

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.