jedna bateria Typu Baby ma pojemnosc 8000 mAh, to ile maja pojemnosci

W dniu 24.06.2017 o 15:35, Jarosław Sokołowski pisze:

To zależy, jak na to patrzeć. Różnica energii pomiędzy wzbudzającym światłem lasera a emitowaną linią ramanowską jest taka sama, ale przy różnych długościach fali promieniowania wzbudzającego będzie ona odpowiadała innej odległości (liczonej w nanometrach) od fali wzbudzającej.

Tak.

Spektroskopia IR jest bardzo cennym źródłem informacji o cząsteczce. Biorąc pod uwagę, że ceny aparatów są relatywnie niskie, jest bardzo często stosowana przez chemików. Przeciwnie do niszowo stosowanej spektroskopii Ramana.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .
Loading thread data ...

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Dlatego wygodnie jest patrzeć przez te shifty.

Jaką to ma czułość w praktyce. W efekcie ramana jeden foton na kilka milionów zmieni energię. Ile fotonów jest pochłanianych w spektrografii IR?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 24.06.2017 o 16:48, Jarosław Sokołowski pisze:

Od groma. Zwykle robię to rozcierając około 2mg próbki, potem dodaję ok 100mg bromku potasu (na półcalową pastylkę), trochę rozcieram i do prasy. Odpompowuję powietrze i 10000 atmosfer przez pół minuty. Powstałą pastylkę do spektroskopu i pół minuty akwizycji. Zrobione. Jeśli mam mało próbki to 20mg KBr, 0.4mg próbki i pastylka 1/8 cala, jeśli bardzo mało, to mniejsze stężenie i dłuższa akwizycja. Próbkę można odzyskać z pastylki.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Co innego miałem na myśli pytając. Ramanem też można takie śladowe ilości wykryć, choć fotony niechętnie się rozpraszają, ledwie jeden na miliony coś nam jest w stanie coś powiedzieć, a cała reszta wali gdzie popadnie i stara się wszystko oślepić. O taką efektywność kwantową mi chodziło -- bo tu, jak rozumiem, z reguły przelatują wszystkie, a tylko nieliczne (i o określonych długościach fali) są pochłaniane. Tę różnicę wynikającą z pochłonięcia wypada zmierzyć.

Nic o tej spektroskopii IR nie wiem, i choć mógłbym co poczytać, to jak trafiła się okazja, pomęczę znawcę. Na przykład skąd nagle ten bromek optasu i dlaczego on? Jakiś szczególnie spokojny, nie chłonie nic i dobrze robi za tło? I co to za pastylka? Tak się mówi na ten naleśnik, co pozostaje po sprasowaniu próbki z bromkiem?

Jarek

Reply to
invalid unparseable

No właśnie wyśpij się bo jak na razie bredzisz szczególnie z tymi " 45kmAh".

Reply to
Janusz

W dniu 24.06.2017 o 18:45, Jarosław Sokołowski pisze:

Przy próbkach przygotowanych tak, jak opisałem, w zakresie pasm absorbcyjnych pochłaniane jest kilkadziesiąt procent promieniowania.

Tak. Próbkę rozciera się na tyle, aby ziarna były mniejsze niż długość fali. Jest do dość łatwe, bo próbki są minimalne ilości, używa się małych agatowych moździerzyków. Bromek potasu topi się w prasie i powstaje zawiesina próbki w KBr, w świetle widzialnym mętnawa, ale dla podczerwieni nie różniąca się od roztworu. KBr jest przezroczysty w zakresie interesującym chemika organika, można stosować NaCl, ale wymaga wyższych ciśnień, i są kłopoty z prasami. Bromek potasu jest higroskopijny, ale z tym łatwo sobie poradzić. Spektroskopia w podczerwieni jest w chemii organicznej trzecią pod względem częstości wykonywania, po masowej i rezonansie magnetycznym.

Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz .

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Jak bardzo swoiste są te widma? To znaczy co od czego da się odróżnić? Izocośtam od nie-izo? Chlorofil od hemu? Ma taka spektroskopia wartość analityczną, czyli da się określić skład nieznanej próbki prze porównanie widma z bazą znanych widm? Czy to raczej do odgadywania struktury tego, co akurat chemikowi-organikowi udało się w próbówie zmontować?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 25.06.2017 o 16:26, Jarosław Sokołowski pisze:

Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi: tak. Dodatkowo są one interpretowalne. To znaczy, ze na podstawie widma IR można wiele powiedzieć o budowie nieznanego związku. P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

W dniu 24.06.2017 o 10:48, Paweł Pawłowicz pisze:

Niemożliwe! Publikujesz w Pani Domu?

Reply to
Kaczin

W dniu 2017-06-24 o 11:42, TurboPascal pisze:

Chyba raczej Pomnóż ;)

Reply to
Irokez

Użytkownik "Irokez" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:59500b57$0$647$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Może i tak, ale to chyba zależzy, z której na którą tak przeliczasz :) Niżej podpisany, z lapa, o głośnikach ze 100 W PMPO :)) (A naprawdę, to po 1, czy półtora... Ale po uszach dać potrafi...) Wiki coś tam traktuje o mocy PoMPOwanej...

formatting link
ja podążam ku komorze bezechowej, umieszczonej 500 metrów pod glebą na dalekiej pustyni co najmniej 100 km od najbliższej cywilizacji, w 5 kolejnych wzajemnie izolowanych akistycznie pomieszczeniach, tak, kolejnych komorach bezechowych, doprowadzam coś tam z elektrowni, by próba nie zjarała kabli i wio, kilowata do TDA2822, albo 3 kilogramy waty do końcówki na

2x2N3055... PoMPOwanie głośników czas zacząć :) I to będą idealne warunki z "definicji" :)
Reply to
HF5BS

Dnia Sat, 24 Jun 2017 10:48:50 +0200, Paweł Pawłowicz napisał(a):

Czy tak wygodnie ... sila przyzwyczajenia :-)

Ale ciekawym od kiedy tak zaczeto opisywac ... jakis zwiazek z siatka dyfrakcyjna, nie trzeba bylo przerysowywac na nowa skale ?

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sat, 24 Jun 2017 15:04:52 +0200, Paweł Pawłowicz napisał(a):

Ale o tym to wiadomo gdzies od czasow Milikana, bo wczesniej to byla tylko hipoteza.

A chemikom do czegos sie ta energia przydaje - tzn fakt, ze wykres widma jest liniowy ?

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sat, 24 Jun 2017 21:26:39 +0200, Paweł Pawłowicz napisał(a):

To topienie to kwestia cisnienia ? Bo wiki podaje 734 C.

A prasa ? Bo podales 10t/cm^2 ... 12.5t /fi 0.5" ... dosc sporo ... ... reczna hydrauliczna ?

J.

Reply to
J.F.

W dniu piątek, 23 czerwca 2017 23:41:07 UTC+2 użytkownik J.F. napisał:

Albo centymetrach;)

A Amerykanie do dzisiaj sie nie moga przekonac do nanofaradow i czesc elektronikow uparcie pisze pojemnosci typu 0.022 uF. I te wspaniale staromodne oznaczenia kondensatorow, MF jako mikrofarady i MMF jako pikofarady;)

Pozdrawiam,

Reply to
kropelka

W dniu 2017-06-26 o 01:15, J.F. pisze:

Tak.

Tak.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2017-06-26 o 01:07, J.F. pisze:

Raczej kwestia przyzwyczajenia. Patrzysz na widmo, i od razu wiesz sporo o próbce. Widma UV-Vis kreśli się jako zależność ekstynkcji od długości fali i nikt nie narzeka. Inne przyzwyczajenie.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2017-06-26 o 00:58, J.F. pisze:

Tego nie wiem, ale jeszcze za czasów pryzmatów skala była taka właśnie. Nawiasem mówiąc, nasz aparat zapisywał na taśmie szerokości papieru toaletowego, taśma była pokryta czarnym woskiem, a ten z kolei czerwoną farbą. Pisak po prostu zdrapywał farbę, dawało to bardzo cienką i wyraźną linię. Ale to było czterdzieści lat temu.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.