Jakość sond made in China

Witam serdecznie przymierzam się do kupna 2 sond do mojego oscylka pasmo 100 Mhz i co powiecie na jakość sond sprzedawanych na allegro made in China sprzedający mówi że sam używa i że się spisują a co Wy na to powiecie coraz częsciej się nacinam na produkty z dalekiego wschodu więc wolę zapytać pozdrawiam

Reply to
szumek
Loading thread data ...

Użytkownik "szumek" snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:fte5je$iao$ snipped-for-privacy@nemesis.news.neostrada.pl...

formatting link
łem dodać o jaką mi chodzi

Reply to
szumek

szumek pisze:

Posiadam. Działa, ale marnie. Tzn jako sonda działa, ale np złapanie ręką za przewód (w końcu izolowany i ekranowany!) - daje jakieś 5x większe szumy/przydźwięk. Złapanie drugą ręką za obudowę oscyloskopu - szumy znikają. Coś tu nie tak ;)

Reply to
BartekK

Sonda jak sonda ot kawalek przewodu z rezystorem i tak BNC ma max pasmo

150MHz . Chinczyki takie sondy sprzedaja ponizej dolara.

Nie ma sie czym podniecac Ruscy robili lepsza Hydraulike kilkadziesiat lat temu.

Reply to
::

:: pisze:

W sumie nie rezystor jest ważne a wykonanie całej sondy m.in. kompensacja etc., a BNC to katalogowo do 4 GHz działa.

Reply to
Filip Ozimek

A jaki to katalog ?

Jak bedziesz mial okazje to zajrzyj do normalnego katalogu !

Reply to
::

:: napisał(a):

ale żyła w środku oporowa więc nie taki zwykły kawałek przewodu. Poza tym pasywne sondy x10 pracują w paśmie 500 MHz a nawet ciutke wyżej. Tyle że to już nie tylko opornik na wejściu, jakkolwiek same bierne elementy.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

:: pisze:

Proszę bardzo

formatting link
A tam Frequency Range 0-4 GHz with low reflection

Reply to
Filip Ozimek

Dlaczego ja glupi kupowalem zlaczki N do WiFi 2.4GHz i to nie byle jakie, jak moglem BNC ?

Reply to
::

:: pisze:

Ponieważ większość sprzętu na wifi urzywa takich złączek (oraz z nieznanych powodów rp-sma zamiast zwykłych sma)? Nic nie stoi na przeszkodzie by urzywać _solidnych_i_markowych_ bnc (bo niektóre chińskie to mają gorsze parametry przy >50MHz niż mini-jack)

Reply to
BartekK

Zacznij używać słownika, bardzo proszę.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz pisze:

Ups ;) Fakt że to błąd, tylko dlaczego mi thunderbird uparcie twierdzi że to jest ok i nie podkreśla, podobnie jak przez ż? (chyba muszę mu wywalić/przeinstalować słownik)

Reply to
BartekK

Witam,

Dnia 8.04.08 (wtorek), 'BartekK' napisał(a):

A jesteś pewien, że to wina sondy, a nie np. oscyloskopu (pomija kwestie prowadzenia mas, uziemienia, itp.)? Sprawdzałeś, jak zachowuje się to przy innej sondzie?

Reply to
Dykus

Dykus pisze:

Tak, na sondzie tektronixa nic takiego nie występuje. Po prostu marny ekran w chińskim kabelku...

Reply to
BartekK

Podobnie jak twoj katalog twierdzi ze BNC jest OK do 4GHz.

Zerknij na pl.rec.radio.amatorskie i tam zapodaj swoje teorie tylko ostroznie.

Reply to
::

:: pisze:

Twój wybór. N działa katalogowo do 18 GHz, później pojawiają się rezonanse w gnieździe w okolicach 19 GHz ale tzw. precyzyjne wykonanie działa nawet do 20 GHz. 4 GHz bez problemu przechodzi przez BNC, sprawdzone osobiście na Agilent E4440A, a tak na prawdę większy wkład ma tłumienność i niejednorodność samego przewodu niż dobrego gniazda.

Reply to
Filip Ozimek

:: pisze:

Niestety ale to nie jest najlepsza grupa do wypowiadania się na ten temat. Tak samo jak pl.cośtam.audiofile. Radioamatorzy i krótkofalowcy (za przeproszeniem) mają swoje uparte i zatwardziałe wierzenia, których nawet producent porządnymi testami laboratoryjnymi nie pokona - oni "lepiej słyszą na N" i koniec, podobnie jak "zasilacz liniowy na 1 tranzystorze szeregowym jest lepszy niż jakakolwiek impulsówka" itp podania ludowe. Skoro amphenol (a jest to jednak firma z pewną tradycją i renomą) pisze że złacze się nadaje i podaje parametry - to znaczy że coś takiego zbadali, sądzisz że z czystej złośliwości chcą wcisnąć ludziom badziewie które nie ma prawa działać?

Reply to
BartekK

Nie zartuj BNC wymieka przy 1GHz a chinska Nka przy 4GHz , wiem bo widzialem .

Abstrachujac od tego ze faktycznie sa takie zlacza jak High Performance BNC i UF'l ktore stosuje sie przy GHz ale ich tlumienie jest bardzo duze jednak nie ma znaczenia przy polaczeniach ktore maja 20-30cm. Podobnie ta sonda przy 20-30 cm nie ma znaczenia czy to sonda czy 2 przewody i rezystor.

Reply to
::

:: napisał(a): Podobnie ta sonda przy

jak nie masz pojęcia to nie pisz bzdur, tu nie o odległośc chodzi. Do sprawdzeń używam sygnału prostokątnego 1 kHz z czasem narostu 900ps, podłącz to sobie przewodem z opornikiem do oscyloskopu.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Moze i masz racje niestety w moim Oscyloskopie wzorcowy generator 1kHz do kalibracji ma czas narastania zbocza duuuzo nizszy , jednak nie ma widocznej roznicy czy sygnal jest na 2 przewodach czy z sondy.

Mozna wiedziec co to za generator ktorego uzywasz?

Reply to
::

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.