Jakośc płytek drukowane.pl / gama

Specctra to jest gridless autorouter. Algorytmy bazuja na ksztaltach a nie sztywnej siatce grida (znaczy jak chcesz to mozesz grida wlaczyc, ale po co utrudniac sobie zycie?). I to jest jego glowna zaleta.

Reply to
Jerry1111
Loading thread data ...

Jeśli piszesz o polskich elektronikach to chyba by musiał kosztować 2 razy mniej niż Eagle. Według cennika w

formatting link
z możliwością edycji pcb Custom Board Implementation kosztuje 4995$ - to jakieś 14 kpln. Nie jest to przeciętna pensja elektronika w RP.

Zależy co jest przeciwieństwem hobby czyli profi. Moim zdaniem zawodowe robienie płytek na zlecenie. Jak dla mnie to programy typu Eagle, Edwin, Kicad, freepcb czy Easytrax to coś w sam raz dla małej firmy która potrzebuje zaprojektować na potrzeby własnej produkcji kilka płytek rocznie. Tak samo jak do pisania programów nadaje się gcc z nakładkami w rodzaju WinArm czy Eclipse zamiast komercyjnych programów

Reply to
Mario

W dniu 2010-04-10 23:20, Jerry1111 pisze:

spadły? do mniej więcej marca pojedyncza licencja komercyjna kosztowała jakieś

12kPLN netto, obecnie bodajże 16kPLN netto..
Reply to
Michał Baszyński

Allegro/Cadence...

Reply to
Marek Lewandowski

W dniu 2010-04-10 23:45, Mario pisze:

A co kogo w Altiumie interesuje przeciętna polska pensja?

5000 USD to w Stanach podobne pieniądze jak w Polsce 5000 PLN (w stosunku do średniej pensji). Czyli plus minus miesięczna pensja w elektronice/IT.
Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2010-04-11 13:08, Adam Dybkowski pisze:

Jerry pisze na polskiej grupie składającej się w znacznym stopniu z elektroników pracujących w Polsce. Sebastian najprawdopodobniej działa w Polsce bo się zastanawia czy zamawiac w gamie czy w prototypy.pl. Roman płacze że dla niego 6kpln na Eagle to za dużo a Altium to niewyobrażalny wydatek. Więc skoro Jerry pisze o miesięcznej pensji elektronika to domyślnie należałoby przyjąć że w Polsce. To że on rzucił kwotę w £ a ja w $ nie ma tu znaczenia. Chętnie bym podał w pln gdyby Evatronik podawał ceny.

Reply to
Mario

Sorki - nie napisalem ze nie chodzi o UK. A co do cen Altium to jedengo kupilismy za £3k, czyli kolo 12kPLN (jak juz ktos napisal). Wychodzi circa 2 pensje znajomego elektronika w Polsce - wiec sie da.

Reply to
Jerry1111

No mi wychodzi 14kpln (5k$). To z jednej strony 3 razy tyle co Eagle a z drugiej jednak sporo pieniędzy dla firmy sporadycznie robiącej płytki. No i nie wiadomo po ile polski dystrybutor Evatronix to sprzedaje. Podaje jedynie promocję 8200 za przejście z innego komercyjnego CADa.

Reply to
Mario

Czemu Mario pisze coś takiego :

<
formatting link
>

Sławek

Reply to
Sławomir Szczyrba

W dniu 2010-04-12 09:10, Sławomir Szczyrba pisze:

Dzięki. 16kpln + VAT. A ten link Jak kupić to taki malutki jakby się go wstydzili. Nie mogłem go wcześniej znaleźć.

Reply to
Mario

W dniu 2010-04-12 09:10, Sławomir Szczyrba pisze:

Dziwny podział wersji. Mogliby rozczłonkować moduły tak aby był możliwy zakup SCH + PCB (+ ew. autorouter). Po co komu wciskać na siłę kompilator FPGA?

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2010-04-12 23:34, Adam Dybkowski pisze:

Też się dziwię. Tańsza wersja ma pełno wodotrysków a nie ma PCB.

Reply to
Mario

Wed, 07 Apr 2010 23:56:11 +0200 Sebastian Biały snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>

napisał:

To jakiś wyjątkowy syf ten Eagle. Nawet darmowy DOSowy Autotrax by to w parę minut zrobił:

formatting link
A na przyszłość lepiej projektuj ręcznie.

Reply to
__Maciek

Sun, 11 Apr 2010 13:51:40 +0200 Mario snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Za dużo? To mało powiedziane. Bawiłem się kiedyś tym shitem i nawet

60zł bym za niego nie dał...
Reply to
__Maciek

Tue, 13 Apr 2010 00:37:46 +0200 Mario snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Pewnie właśnie dlatego że to najcenniejszy moduł...

Reply to
__Maciek

Thu, 08 Apr 2010 21:18:05 +0200 Sebastian Biały snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>

napisał:

Autotrax 1.61. Stać Cię :-)

formatting link
Może trochę na początek nieco trudny do opanowania, ale zapewniam że później "przyrośnie Ci do palców" (coś jak edytor VI).

Reply to
__Maciek

Tue, 06 Apr 2010 20:31:53 +0200 Sebastian Biały snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>

napisał:

Sam świeciłeś klisze dla nich? Może zrobiłeś je odwrotnie, tj. podłożem kliszy do laminatu? Trzeba świecić tak żeby po ułożeniu w kopioramie emulsja kliszy stykała się z emulsją na laminacie, w przeciwnym razie będziesz miał podświetlenia. Tak jak widzisz dokument w pliku PDF lub PS dla naświetlarni na ekranie komputera, patrzysz na stronę emulsji kliszy. Musisz więc albo odwrócić obraz warstwy, albo wziąć w naświetlani opcję "odwracanie na offset". W Faldruku teraz rownież soldermaskę robią foto (a przynajmniej przy małych zamówieniach) i klisze dla soldermaski należy też świecić tak jak dla miedzi (odwrócone). Jedyne klisze które się świeci nieodwrócone to opisy (idą na sito, a do sita kliszę przy naświetlaniu przykłada się od strony drukowej).

Reply to
__Maciek

To Autotrax ma autorouter i jakiś współczesny GUI?

Jasne. Dzięki.

Reply to
Sebastian Biały

Pomimo że jestem typowym linuksiarzem jestem jednocześnie wrogiem vi. Podobnie jak osiągnięć GUI w CP/M. Więc proszę, nie wykopuj mi tego zombie na widok publiczny. Od tamtego czasu naprawdę pojawilo się troche nowszych rozwiązań.

Reply to
Sebastian Biały

Nie. Dostaczyłem im Gerbery.

W ogóle zgodnie z zasadą GMtO: Niech się o to martwią twórcy skryptów do Eagle. Jesli juz miałbym się zajmowac takimi drobnostkami to bym tego u nich nie robił bo na bank była by potem moja wina.

Reply to
Sebastian Biały

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.