Jaki uC proponujecie ??

Loading thread data ...

Do rozważenia !!

Dokładnie tak.. Wracając do głównego wątka , jaki proceg sugerujesz ??

MH

Reply to
MH

Ja co prawda robię na Xilinx'ie , ale ponieważ całość jest jeszcze w fazie projektu , dlaczego nie Altera?? Sądzę , że cały ten bajzel można zapakować do EP3C120. Jak kształtują się ceny układów Altery?? Tak mniej więcej ...

MH

Reply to
MH

Znosnie. W mniejszych troche placisz za pamiec szeregowa EPCS do konfiguracji, wieksze laduja config z flasha CFI.

ATSD Pszemol, to juz jest C4...

Reply to
Jerry1111

Szczerze mówiąc średnio wyobrażam sobie podłączenie do jednego FPGA

32 przetworników @ 12 bit i koszących @ 50Ms/s. Albo wychodzi mi bardzo dużo pinów (>400), albo nierealnie wysokie częstotliwości na multipleskowanej magistrali do nich.
Reply to
MrWebsky

50Msps to jest wolno jak na FPGA. 400 pinow to 'srednio' - sa mniejsze, sa wieksze (800-1000 pinow). Interfejsy szeregowe na drozszych FPGA daja rade 3.125 i 6.25Gbps (serdes jest w FPGA). Nie da sie tego zrobic na najtanszym Cyclone1, ale nie trzeba tutaj siegac po najdrozsze FPGA.
Reply to
Jerry1111

bląd..

Coś mi się wydaje , że kolega nie jest na bieżąco. Jakie 400 pinów ?! Na n-bitowy przetwornik potrzeba 4 piny !! Dane (LVDS) 2 piny , zegarek-1 pin , FRAME - 1 pin. Jakie nierealne częstotliwości ?! 12*50MHz=600MHz. Każdy Virtex-2 łyka to bez problemu !! SPRAWDZONE PRAKTYCZNIE !!

MH

Reply to
MH

Znajdzie sie tam 50 odbiornikow LVDS, czy przy synchronicznym zegarze nie trzeba specjalnego odbiornika ?

J.

Reply to
J.F.

=============

Z całym szacunkiem , ale ... nie rozumiem pytania !! Mógłbyś to jakoś tak inaczej sformułować ?? Tak po inżyniersku , precyzyjnie (bez obrazy). POWAŻNIE !! Domyślam się o co Ci chodzi :

1) a niechaj i będzie N przetworników M-bitowych. Skoro np. Virtexy mają "wjazdy" LVDS , to po kiego jakieś "specjalne odbiorniki" ?? SPRAWDZONE PRAKTYCZNIE - DZIAŁA !!

2) Co to jest cyt. "synchronicznym zegarze" ?? Masło maślane !!

MH

Reply to
MH

=================

Nie mam doświadczenia w "Alterach" , na Virtex'sie deser śmiga bezproblemowo. Nawet taki nasmarowany na sch , bądź w VHDL'u.

MH

Reply to
MH

To zle, "Altery" dobre som ;-)

Bo to taki troche madrzejszy rejestr przesuwny. W Alterach tez nie ma problemu.

Reply to
Jerry1111

Wszystko jest pieknie dopoki napiecia wysokie a sygnal sie zmienia synchronicznie z zegarem i wystarczy pare bramek i przerzutnikow zeby odebrac.

Jak sygnal ma wlasny zegar a napiecie spadlo na dluzszym kablu, to trzeba specjalny odbiornik .. i czy jest ich 50 na pokladzie ?

J.

Reply to
J.F.

LVDS to transmisja roznicowa, w obrebie plytki (nawet duzej) starczy Ci mocy na odebranie wszystkiego. O, wlasnie przeczytalem ze multipoint tez mozna robic (chociaz trzeba uwazac z impedancja przy wiekszych predkosciach). Do backplane'ow dla 19'' tez wstawia sie LVDS (no, do tych na drozszym laminacie ;-) ).

Altera ma. Np: w najmniejszym EP3C5 w UBGA (musialem, cholera, PDFa szukac!) mozesz miec 62 kanaly LVDS. Max jaki znalazlem to 221 dla EP3C120, wiec problemu nie ma z podlaczaniem przetwornikow. PDFa do Stratixa to sie boje ogladac, bo jeszcze wyjdzie ze 500 albo 1000 kanalow maja ;-)

Reply to
Jerry1111

=================

Odnoszę wrażenie , że Kolega nigdy nic nie projektował lub wręcz nawet nie czytał n/t transmisji LVDS. Rada : jak się na czymś nie znam , to albo pytam albo milczę. Broń Panie Boże nie udzielam porad...

MH

Reply to
MH

Tak tego (jeszcze) nie przeliczalem. Ale za to szybie i duuuze som.

Reply to
Jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.