jaki tv - plazma czy led?

U takich hipotetycznych ludzi raczej nie UV.

I tu sie mylisz - Sharp nie musi zaistniec :-)

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Użytkownik Pszemol napisał:

Akurat "drutami" bym sie nie przejmował - w technologii LCD nie stosuje się przecież połączeń cienkowarstwowym metalem tylko przewodzącym szkłem

- i nie naparowuję się ich tylko wdyfundowuje w powierzchnię szkła odpowiednią ilość tlenków cyny czyniących szkło przewodnikiem - następnie obszary mające nie przewodzić trawi się, normalnie, jak PCB... To praktycznie nie pochłania światła.

O, i to najważniejsze. Sygnał telewizyjny niesie informację barwna zawartą w trójkącie R-G-B zdefiniowanym w standardzie i co byśmy przy odtwarzaniu nie czynili - więcej nie odtworzymy. Możemy tylko, mając szerszą przestrzeń barwną urządzenia odtwarzającego rozciągnąć przestrzeń barwna pierwotną do tej szerszej tworząc niejako nowe barwy - ale zgodne z oryginałem to one być po takim zabiegu wcale nie muszą...

Ale co tam, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio...

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik Pszemol napisał:

Nie. Kolorami podstawowymi są _wszystkie_ kolory widmowe. Dopiero dysponując możliwością miesza nia wszystkich tych kolorów jesteśmy w stanie oddać kolor dowolny. Obcinając "garba" barw widmowych do takiej czy innej łamanej zawsze coś tracimy.

A fiolet (nie UV bo tego po prostu oko nie rejestruje) leży ciut poza obszarem barw czystych - bo pobudza jednocześnie receptory niebieskie i czerwone.

Ale i tak, jak już chyba się zgodziliśmy, nie ma sensu wyposażać ekranu w barwy nie reprezentowane w przestrzeni objętej przez standard sygnału

- skoro kamera tych barw nie zarejestrowała to nie mamy podstaw żeby je odtworzyć - nic o nich nie wiemy.

Wszystko co nadto - od marketoidów pochodzi.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik Mario napisał:

To do barw może doliczymy jeszcze futra?

Reply to
invalid unparseable

Pan Dariusz K. Ładziak napisał:

Tak się zastanawiam (teoretycznie tylko, bo telewizji nie oglądam), jaki procent transmisji pochodzi wprost z kamery, ile z tego została poddana obróbce, oraz jaka część jest produktem całkowicie syntetycznym.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Użytkownik Pszemol napisał:

Dobrze że nie Sony - ci to dopiero potrafią rżnąć klientów na rozdzielczości.Diabelski wynalazek - matryce diagonalne.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik Pszemol napisał:

Ale od szkoleń firmowych przybywa - tej marketingowej. Znaczy dobrze wyszkolony sprzedawca każdy kit bez mrugnięcia oka sprzeda klientowi byle mu ten chłam wcisnąć. Widać gość stosowna wiedzę jednak posiada - potrafi bajki wiarygodnie opowiadać, ludzie jak widać wierzą.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik Pszemol napisał:

LED póki co przegoniły żarówki halogenowe - ale do lamp wyładowczych (czy nisko czy też wysokoprężnych) jeszcze im daleko. W telewizorze to zapewne nie sprawność świecenia a sprawność rozprowadzenia tego światła daje oszczędności większe w przypadku podświetlania LED - gęstsze rozłożenie elementów świecących to mniejsze nierównomierności, mniejsze nierównomierności to mniejsza konieczność przytłumiania w obszarach najjaśniejszych - można sporo świata zaoszczędzić.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik Mario napisał:

Nie przesadzaj - porządne ekrany LCD mają kąty w miarę stałego odtwarzania rzędu 170 stopni (+-85 od osi) - chyba to wystarczy.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 05.01.2011 22:25, "Dariusz K. Ładziak" pisze:

A co to za wynalazek? Google milczą.

Reply to
Michoo

Miałyby, gdyby były kierunkowe. Ledy przy tej samej ilości lumenów na wat nie tracą niemal połowy energii na świecenie w niepotrzebną stronę.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

I właśnie tu jest problem, bo czerwień pobudza receptory "czerwone" i (nieco słabiej) "zielone", natomiast fiolet nie pobudza "zielonych" prawie wcale. Stąd wniosek, że czystego fioletu z barw RGB zrobić się nie da.

Mirek,

Reply to
Mirek

Dlatego wlasnie OLED a nie LED, ze nikt nie zamierza tych diod liczyc. Zrobi sie taki wielki uklad scalony, podobnie zreszta jak LCD TFT .. tez nikt nie wypomina ile to mln tranzystorow trzeba zlutowac.

A nawiasem mowiac to telewizory wielkogabarytowe z LED sa juz od paru lat, ale sam jestem ciekaw ile to kosztuje. Musi mocno potanialo, skoro oplaca sie wystawic na ulicy i reklamy puszczac.

J.

Reply to
J.F.

Teraz to bardziej skomplikowane - emisja pochodzi oczywiscie z jakiegos twardego dysku i zostala poddana stosownej kompresji. Ale gdzies na poczatku jest kamera, osoby sa naturalne, ale tlo niekoniecznie. Stary Bluebox mocno sie unowoczesnil.

Calkowita synteza to jednak tylko w niektorych filmach.

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

Przecież nie musi być całkowita, by zarzut, że "nie ma czego pokazywać, bo kamera tego nie rejestruje" był całkowicie bezpodstawny.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Zgadza się - jego przybliżeniem są barwy z linii purpur.

99% ludzi myli fiolet z purpurą...
Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.