Jak zrobić host USB?

Właśnie rozpoznaję teren do projektu urządzonka, które ma być _hostem__USB_ i mieć możliwość podłączania peryferiów USB, czyli coś jak komputer z USB. Przekopuję i-net w poszukiwaniu jakichś układów scalonych realizujących taką funkcję i z tego co znalazłem, to najbardziej obiecujący jest wynalazek Philipsa ISP1362, który to jest kontrolerem USB OTG (On-The-Go). Ale marzy mi się takie rozwiązanie, jakim dla peryferiów USB jest scalak FTDI FT245BM, bo z pobieżnych analiz wynika, że sporo trzeba będzie się przy tym Philipsie naprogramowć, a i procesor powinien być jakiś konkretny (co najmniej jakiś lepszy RISC).

W oparciu o jaki układ najlepiej zbudować uproszczony host USB, np. taki, żeby dołączyć do niego jedno standardowe fabryczne i niezbyt szybkie urządzenie USB i nie ślęczeć miesiącami nad oprogramowaniem? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, albo choćby luźne pomysły, czy sugestie?

Pozdrawiam, QmX.

Reply to
QmX
Loading thread data ...

Zakup sobie komponent wirtualny USB-OTG i zaprogramujesz sobie nim jakiegoś fpga i po sprawie.

Nadmienię że bedzie do nabycia w rodzimej (tj polskiej) firmie może jeszcze w tym roku. Obecnie trwają testy.

Pozdrawiam Mister

Reply to
Mister

Użytkownik "Mister" <wojpie@wywal_to.poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:bpcokr$fcd$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Dobre rozwiązanie, tylko w czym będzie on lepszy od wspomnianego philipsowego ISP1362? Będzie wymagał mniej zasobów od strony procesorowej? Po strukturze dla fpga nie spodziewam się cudów.

Fajnie. Jaki będzie rząd wielkości ceny? Tysiące (w co wątpię), dziesiątki tysięcy, .....?

QmX.

Reply to
QmX

Oczywiście że lepszy bo bedzie miał tryb HS a ISP1362 ma tylko FS.

Osobna sprawa to transceiver który trzeba jeszcze dołożyć do fpga atego jeszcze nikt nie sprzedaje.

-;)

Mister

Reply to
Mister

I to bedzie taniej, lepiej ?

A co z czescia analogowa - przeciez gniazdka USB sie chyba nie podlaczy do fpga ?

J.

Reply to
J.F.

Poszukaj u Cypressa kostkę SL811HST

Host/device w jednym

AKel

Reply to
AKel

Hi QmX! Na pl.misc.elektronika jakimś cudem udało Ci się wyklepać :

A moze jakis nie banalny procek i zrodla kernela linuxowego? Wprawdzie nadal pozostaje problem warstwy PHY, ale i tak moze to okazac sie prostsze niz fpga. Co wazne kod za free.

Reply to
medenes

Użytkownik "AKel" <akel@S_P_A_Malpha.net.pl> napisał w wiadomości news:bpd5m1$2e3$ snipped-for-privacy@absinth.dialog.net.pl...

Ooo! Bardzo fajny układzik, nieźle opisany, z przykładami, źródłami itd. I chyba wymaga nieco mniej zasobów ze strony mikrokontrolera, skoro w przykładach dołączają go nawet do poczciwej 51-ki.

Dzięki wielkie, QmX.

Reply to
QmX

Użytkownik "medenes" <medenes_USUN snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:Xns9438513182A47medenesDefault@127.0.0.1...

O Matko Elektryczna! ;-) Nie znam się na tym. A poza tym, znowu nowy procek? (nowe narzędzia, nowa architektura ...... szkoda czasu)

FPGA, jeśli ma się sprawdzony i działający model w VHDL, to nie jest problem, ale, jak wspominali wcześniej inni koledzy, brak w takim rozwiązaniu transciwera. Poza tym to urządzenie nie może być przesadnie drogie.

QmX.

Reply to
QmX

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.