Jak przegrac film na celuloidzie?

Z gory przepraszam bo nie wiem na jaka grupe z tym sie udac.

25 lat i wiecej lat temu filmowalem kamera filmowa (DS 8) wiele scen z zycia rodziny i przyjaciol.Jest tego z 5 godzin a moze wiecej. Do odtworzenia uzywam projektora "RUS" Niestety po kazdym odtworzeniu jakosc sie pogarsza i puszczaja sklejki. I tu pytanie: Jak to mozna przegrac na np: tasme video lub MPG czy cos podobnego. Probowalem wyswietlac na ekran i z ekranu filmowac ale silnik projektora ma bardzo nierowne obroty i caly czas leca pasy. Moze ktos ma jakis ciekawy pomysl. Mysle ze moglbym wstawic jakies styki w uklad mechaniki i stad pobierac impulsy synchronizacji. Ale co dalej? Posiadam aparat cyfrowy SONY DSC P75 posiada opcje MAKRO. Poza tym ma taka funkcje ktora umozliwia zrobienie zdjecia z kompa lub TV i pasek nie wystepuje. Ale zrobienie 100,000 zdjec poklatkowych to smierc dla aparatu. CO ROBIC ? Ryszard Lenartowicz LUBLIN ps. Czym taka tasme celuloidowa kleic ? moze jest tu ktos z filmowcow ?
Reply to
Ryszard Lenartowicz
Loading thread data ...

Ryszard Lenartowicz:

są firmy, które coś takiego za pieniądze robią. Niestety w Polsce nie znam rynku. Można spróbować samemu, tylko to nie takie proste, bo jak widziałeś, masz paski. Do przegrania na MPEG potrzebujesz inną częstotliwość ramki, chyba 16Hz. Kumpel kiedyś próbował (z dość pozytywnym skutkiem) przegrać w następujący sposób: projektor na matówkę, z drugiej strony kamera TV (zwłoki aparatu telerekordingu). Projektor podkręcił na 25 klatek/sek (kontrola na monitorze, by pasków nie było, projektor z płynną regulacją prędkości) i nagrał na kasetę. Potem "ripnął" to na kompie do MPG i edytorem ustawił poprawną częstotliwość obrazów. Niestety było to parę lat temu, a obecnie nie mam kontaktów z człowiekiem, gdzieś zniknął z ekranu ;-)

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
Reply to
Grzegorz Kurczyk

W kwestii owych cen - niekoniecznie jest to tak kosztowne. Kolega z pracy w ostatnie swieta zrobil wlasnie taki prezent rodzicom - "backup" z filmu na tasme video (tasme video bo rodzice czytnika DVD nie maja). Kolega jest (niestety) austriakiem - ale jesli autor pytania chce moge zapytac o szczegoly. GRG

Reply to
Grzegorz Domagala

Zapytaj na alt.pl.rec.videokamery. Jest tam troche fachowców od tych spraw.

Pozdrawiam, Mariusz

Reply to
Mariusz Dabrowski

Dnia Thu, 29 Jan 2004 12:26:51 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja Jarek P. <j snipped-for-privacy@nospam.poczta.onet.pl> nadała:

Do tego _jest_ używana supertechnika, co pokazuje choćby cena takich urządzeń (telekin). Mówię tu o profesjonalnym sprzęcie, bo z amatorskim nie mam doczynienia, ale problemy do rozwiązania są te same. Jedna taka firma jest w Warszawie w Alei Niepodłegłości pomiędzy Narbutta a Rakowiecką, ale ZTCW jakość techniczna przegrania jest dość kiepska

Reply to
Tomasz Szcześniak
Reply to
Ryszard Lenartowicz
Reply to
invalid unparseable

Podlaczyc krokowca i zrobic poklatkowo ?

Korekcja gamma :-)

A trzeba w ogole jakas matowke ? Po oslabieniu oswietlenia powinno sie udac bezposrednio projektor-kamera .. tzn moze byc potrzebne np wyjecie obiektywu projektora, a kamere w tryb makro ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Marek Dzwonnik

On Behalf Of Marek Dzwonnik

No problem. Corel Photo ma możliwośc używnia makro i widziałem w praktyce jak sam sobie skanował zdjęcia z filmu (no taki zwykły z aparatu fotograficznego) i zapisywał je w osobnych plikach na dysku. W sumie nic trudnego jak się wie. ;-)

pzdr Artur

Reply to
ziel

Dnia Fri, 30 Jan 2004 10:14:32 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja Jarek P. <j snipped-for-privacy@nospam.poczta.onet.pl> nadała:

I dlatego zapewne jakość tego jest taka jaka jest. A telekino (profesjonalne) to mam w pracy na drugim końcu korytarza :) Ale filmów

8mm nie bierze - tylko 16 i 35.
Reply to
Tomasz Szcześniak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.