Jak narysowac linie srubowa

Nie mam wiedzy gdzie i do kogo zwrocic się o pomoc przy rysowaniu uzwojenia cewki. Potrzebuje wykonać rysunek do artykulu i w dostępnym w wordzie zasobie obrazkow nie ma możliwości narysowania linii srubowej. A ciagniecie myszka po stole daje efekt taki, ze na papierze naarysowlabym to lepiej wielkim palcem u nogi:). Czy Ktos moglby mi w tej materii cos doradzić?

Przepraszam za temat nie pasujący do tematyki tej cieszącej się dużym szaconkiem i aktywnoscia grupy.

Pzdr Tornad

Reply to
tadeuszwajda0
Loading thread data ...

Dnia Sun, 19 Feb 2017 03:30:12 -0800 (PST), snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Daj se spokój z śubą. Tak się rysowało uzwojenia w początkach elektryki. Teraz rysuje się czarny klocek.

Reply to
Jacek Maciejewski

Dnia Sun, 19 Feb 2017 03:30:12 -0800 (PST), od snipped-for-privacy@gmail.com nadeszla wiadomosc:

Najprościej to tak:

formatting link

Reply to
Slawek Maculewicz

W dniu niedziela, 19 lutego 2017 15:18:15 UTC+1 użytkownik Slawek Maculewicz napisał:

Identycznie probowalem ale caly myk polega na tym aby te dwa polpierscienie polaczyc. A potem to już z gorki. Bardzo dziekuje.

Pzdr Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

co to za wersja worda?

Reply to
invalid unparseable

W dniu %s, użytkownik Jacek Maciejewski napisał:

Pewnie nie na całym świecie jest w tym temacie jednakowo. Niektórzy rysują tak:

formatting link

Reply to
Michał Czarkowski

W dniu 19.02.2017 o 12:30, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Nawet średnio rozgarnięty elektronik wie, że istnieją takie narzędzia jak AutoCAD (bądź też jego pierdylion darmowych pochodnych), a tzw. "Word" jest dobry dla pani z księgowości. Artykuły pisze się w LaTeXu, schematy robi w programie do schematów, płytki w programie do płytek, rysunki techniczne w programie do rysunków technicznych - nie na odwrót, ani w żadnej innej dowolnej kolejności.

Reply to
Jakub Rakus

Łomatko, ale rekodzieło. Juz teraz wiem dlaczego tak wiele rysunkow w ksiązkach "do fizyki" wygląda jak gdyby ktoś nie miał o pojecia co rysuje tylko odwalil byle jak i reszta dnia wolne.

formatting link

Reply to
Sebastian Biały

jest kilka tablic pierdulek nie znajdujących praktycznego zastosowania a tego czego się potrzebuje - ani sladu. Powinna być mozliwosc rysowania sprężyn, popularnych funkcji trygonometrycznych czy typowych ksztaltow przedmiotow.

Korzystne byłoby umożliwienie rysownie myszka czy jakiś innym dzojstykiem z tym, ze komputer to powinien wyrownywac domyślnie czy w określonym lokalnie obszarze, dopasowując odpowiednia krzywizne czy kształt. Ale to byłoby z kolei za trudne dla tworcow tych programikow.

Widze, ze nie jestem jedyny, który ma z tym problemy. Wymaga to chyba sporo czasu do opanownia, przez co koszt rysunku wychodzi tak duzy, ze chyba oplaci się zlecic jego wykonanie specjaliście. A ja glupi myslalem, ze to jest do opanowania w ciągu kilku godzin. Dzieki za zainteresowanie i porady.

Pzdr Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

W dniu 2017-02-19 o 12:30, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Można tak:

  1. Otwieramy stronę fooplot.com
  2. Zmieniamy "Function" na "Parametric"
  3. Wybieramy "Add"
  4. Wpisujemy: x= sin(3s)+s y= 2cos(3s) -6.5pi/3 < s < 6.5pi/3 step=.01
  5. Odznaczamy "Grid", "Axes", "Tick Marks", "Numbers"
  6. Wybieramy "Export as .svg"
  7. Zapisujemy sobie plik wektorowy sVG.

P.

Reply to
Piotrne

W dniu poniedziałek, 20 lutego 2017 01:40:25 UTC+1 użytkownik Piotrne napisał:

To co mi zapodales uważam ze rewelacje. Kiedys rysowałem funkcje na Commodore a potem zapomniałem:) Jestem bliski nadziei, ze ktoś taki jak Ty pomoze mi wymodelować a może nawet wyanimowac tornado. Czyli trabe powietrzna w ruchu. Tam mam dwa, gora trzy proste wzorki, wg których te traby i inne wiry atmosferyczne się kreca. Podstawowym jest wzor na sile Lorentza F = q*E + q*v*B, o której chyba każdy elektronik slyszal. Z niego tez wychodzi linia srubowa. Jeśli ktoś chciałby się tym zainteresować to najpierw zapraszam na swoja strone tornadosolution.com na której zamiescilem kopie swoich patentow na tornadochrony. Na stronie jest tez kilka cikawych artykulow pop-naukowych m.in. Po co kot ma wasy.

Serdecznie dziekuje za cenna informacje i Pozdrawiam.

(Spec od) Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

W dniu 2017-02-19 o 12:30, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

formatting link
ć plik w formacie wmf jeżeli kształt nie odpowiada to googlać hasła coil inductor symbol vector

Reply to
Roman Rogóż

Użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu poniedziałek, 20 lutego 2017 01:40:25 UTC+1 użytkownik Piotrne napisał:

To co mi zapodales uważam ze rewelacje. Kiedys rysowałem funkcje na Commodore a potem zapomniałem:) Jestem bliski nadziei, ze ktoś taki jak Ty pomoze mi wymodelować a może nawet wyanimowac tornado. Czyli trabe powietrzna w ruchu. Tam mam dwa, gora trzy proste wzorki, wg których te traby i inne wiry atmosferyczne się kreca.

Podstawowym jest wzor na sile Lorentza F = q*E + q*v*B, o której chyba każdy elektronik slyszal. Z niego tez wychodzi linia srubowa. Jeśli ktoś chciałby się tym zainteresować to najpierw zapraszam na swoja strone tornadosolution.com na której zamiescilem kopie swoich patentow na tornadochrony. Na stronie jest tez kilka cikawych artykulow pop-naukowych m.in. Po co kot ma wasy.

Tak się zająłeś tą linią śrubową, że domeny zapomniałeś opłacić;) NOTICE: This domain name expired on 2/11/2017 and is pending renewal or deletion.

Reply to
tck

Do tego raczej solidEdge, 20 sekund roboty

Reply to
konsul41

W dniu poniedziałek, 20 lutego 2017 00:19:26 UTC+1 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Bardzo fajnym programem do rysowania wektorowego jest inkscape. Darmowy. I relatywnie sensownie sie w nim klika. Mozna sobie włączyć siatkę, przyciąganie do węzłów i robić takie ładne krzywizny. Są tam też pluginy do funkcji.

calosc mozna zapisac do wektora albo bitmapy.

Ale feler jest taki ze dzis ludzie oczekują "puszkowanych" elementów. A tych niestety zazwyczaj nie ma.

Małymi wyjątkami gdzie takie puszkowane ikonki są to microsoftowe visio. Tam jest jako tako w czym wybierać (jesli chodzi o IT).

Reply to
sczygiel

W dniu poniedziałek, 20 lutego 2017 08:11:21 UTC+1 użytkownik tck napisał:

Rzeczywiscie. Na szczescie ta sruba da się odkrecic. Ze dwa dni potrwa zanim mi strone odnowią. Przepraszam i prosze o cierpliwość. Bardzo dziekuje za te informacje i zainteresowanie.

Pzdr Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

To wszystko jest w asymptote. Problemem asyptote jest to że nie użyje go przeciętny zjadacz chleba bo "myszką jest łatwiej" czyli trudniej. Potrzebny jest programista, a przynajmniej osoba potrafiąca myśleć matematycznie bo pisanie kilku pętli i funkcji to żadne programowanie.

To nie jest trudne. To jest zbędne. Opisanie parametryczne krzywej "spirala" to zagadnienie rozpatrywane w moich czasach w szkole podstawowej. Wystarczy przelożyć trywialną matematykę na język asymptote i masz jaką chcesz i jak chcesz. Dodatkowo poprawki sa łatwe i nie powodują potrzeby przerysowania całości.

Swego czasu embedowalem jezyk asymptote do xmla z którego potem generowalem PDFa. Ani jednego kliknięcia myszką, a rysunki prześliczne.

Reply to
Sebastian Biały

O, wygląda ciekawie. Chyba lepsze rozwiązanie, niż to, co chciałem Tornardowi napsiać: wygeneruj kształt w ps (to język skryptowy, tylko archaiczny) i przekonertuj na coś zjadliwego dla worda.

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

W dniu poniedziałek, 20 lutego 2017 08:11:21 UTC+1 użytkownik tck napisał:

Już oplacilem i działa. tornadosolution.com. Tam jest tez kilka art. krytycznych odnośnie tej najgienialniejszej w dziejach nauki TEORII. Tego proszę nie czytac.

Zapraszam Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

Dzieki za zainteresowanie, które potwierdza moja o Tobie opinie, ze masz baaardzo szerokie spektrum zainteresowan i wiedze. Dla Tornada byłoby bardzo wartościowe gdybys sproboal wyrysować linie srubowa ale nie taka z sufitu lecz oparta o matematyczno-fizyczne zaleznosci zjawisk zachodzacych w atmosferze:). Mam sile Lorentza, która jest funkcja ladunku jednostkowego q, natężenia ziemskiego pola magnetycznego B i predkosci liniowej v czastek pary wodnej w atmosferze. Czastek poruszających się z gory na dol na początek. Tych czastek jest stosunkowo niewiele, ich ilość szacuje na okolo 3 procent. I one przyspieszane polem elektrycznym E musza popychac w dol 97 procent czastek obojętnych. I tu mam problem, majac wartość sily F, jaka mase przyjąć do obliczen przyspieszenia a? Ja przyjalem, ze ta czastka zjonizowana zderza się i popycha powiedzmy 2 tysiące czastek obojętnych. Ale wzialem to z sufitu. Czy Twoim zdaniem znalazłaby się jakas metoda by te ilość jakos obliczyć? Lub doswiadczalnie zmierzyć? Czy ktoś cos takiego badal?

Potem majac przyspieszenie a, mogę okreslic droge s czyli trajektorie wypadkowego ruchu pewnej masy powietrza. Do tej pory nie wiem jak to ugryźć. Czy moglbys cos w tej materii zaproponować czy skrobnąć? Czy moje rozumowanie jest bledne?

Pzdr Tornad

Reply to
tadeuszwajda0

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.