jak najłatwiej skasować bezpowrtonie pamięć flash

Jak najłatwiej skasować bezpowrtonie pamięć flash?Czy -60 lub +400 stopni celcjusza to uczyni?A może jest jakiś inny nieodwracalny spsób jej skasowanie?

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

EMP, X-RAY itp

Reply to
PAndy

Wiertarką przez strukturę.... młotek? kwas? Ustawa odpowiednia :)

Pozdrawiam CosteC

Reply to
CosteC

skasowac zawartosc a nie skasowac urzadzenie... ;)

Reply to
PAndy

Dokładnie, zawartość a nie urządzenie.

Użytkownik "PAndy" <pandrw_cutthis snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:eoo6lg$p3l$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
invalid unparseable

"GigaFlops" eoodhr$6dv$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl

Ponoć wystarczy raz zapisać. Jeśli nie -- proszę o sprostowanie. :)

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

Odzpowiadaj

pod

cytatem

capisce?

+400deg C zabije kość, więc wcale nie było oczywiste, że to ma działać po skasowaniu. Żeby skutecznie skasować flasha należy go przynajmniej ze dwa razy zapisać losowymi danymi.
Reply to
Marek Lewandowski

"Marek Lewandowski" eoog3k$9u0$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Piszesz to od siebie, czy masz coś na poparcie tych słów?

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

tak, na podstawie zasłyszanych wypowiedzi znajomych z instytutu nanotechnologii. Nie mam prac naukowych na poparcie.

Reply to
Marek Lewandowski

"Marek Lewandowski" eook1g$s96$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Nie ma się czym załamywać -- może jakieś powstaną. ;)

A może znasz firmy odzyskujące nadpisane dane z takich kości? :)

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

nie napisałem, że ich nie ma, tylko że ich nie znam. Jeden ze znajomych zajmował się m.in. tym właśnie zagadnieniem. Dokładnie, to zajmował się zagadnieniem, jak zapisać w jednej komórce więcej, niż jeden bit i jak więcej, to ile tych bitów się da upchnąć różnicując ładunek i jak dokładnie daje się to potem odczytać. Pobocznym wątkiem wyszło, że skasowane komóki mają resztkowy ładunek i w zależności od konstrukcji pamięci można było dojść do poprzedniej wartości zapisu przeprowadzając odczyt i kilka testów. Nie dawało się tego numeru zrobić, jeśli komórkę zapisano DWA razy, niezależnie od typu pamięci.

nie, nie stać na to nikogo. Zabawa wymagała dopchania się do kości przed wzmacniaczami odczytu, czytaj: zdjęcia z niej obudowy. Poza tym obecnie stosowane pamięci w kartach pamięci zbudowane są już na innej zasadzie, niż te proste, z którymi numer w ogóle był możliwy, no i na komórkę pamięci upychają już przynajmniej po dwa bity, więc ślad przestaje być jednoznaczny.

Reply to
Marek Lewandowski

"Marek Lewandowski" eoomof$b8o$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Tylko patrzeć, jak na jednej komórce zmieści się jeden bajt... Później dwa, cztery...

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

możliwe. Mało prawdopodobne. Coś rzeczowego chciałeś wnieść? Czy tylko nie było się do czego przyczepić, a coś chciałeś napisać?

Reply to
Marek Lewandowski

Możliwe. Firma Winbond robi dość powszechnie znane układy do rejestracji dżwięku, które zapamiętują analogowo wartość napięcia poszczególnych próbek, czyli działają jak rejestr układów próbkująco-pamiętających (S-H). Wystarczy dodać przetwornik C-A na wejście i A-C na wyjście i już mamy pamięć w której jedna komórka ma np. bajt. Na razie widzę więcej wad niż zalet (zalet prawde mówiąc to chyba w ogóle brak :-) ) ale jako ćwiczenie z wyobraźni technicznej czemu nie?

pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/83837/WINBOND/ISD4004.html

Pozdrawiam.

Reply to
Stasiek_T

dość stara rzecz, kiedyś znana pod nazwą BBD (bucket brigade device), potem CCD (niekoniecznie światłoczuły ;-)). Robiono na tym linie opóźniające, echo i podobne rzeczy. Do tych zastosowań bardzo dobra rzecz.

Waldek

Reply to
Waldemar

Słownik Ci potrzebny? INNY. Nie taki sam. Zapisujesz tyle, czytasz co innego.

wszystkim do spółki. Jeszcze o upływie z bramki, rozrzucie wzmocnienia zapisu i odczytu, rozrzucie pojemności bramek itd.

Reply to
Marek Lewandowski

Waldemar napisał(a): [ciap]

w oscyloskopach stosowana powszechnie i to nawet tych najnowszych z górnej półki. Jedna komórka zapamiętuje wartość analogową a potem przetwornik A/C może to odczytać jako powiedzmy bajt. Problem jest z czasem pamiętania i rozmiarem samej pamięci. Dla danych do zobrazowania na ekranie oscyloskopu nie ma aż tak dużego znaczenia czy się tam jedna próbka przesunie o jeden poziom w górę czy w dół. Dla zapisanego w ten sposób powiedzmy jakiegoś programu to tak jak już napisał Marek Lewandowski, co innego zapiszesz a co innego odczytacz, więc trochę bez sensu. W dodatku na znacznie większej powierzchni. Zysk żaden.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Inny z pewnym prawdopodobieństwem; jeśli inny, to nie zupełnie inny. W każdym razie odczytane dane zawierają informacje o zapisanych danych.

Inaczej mówiąc: dodając informacje nadmiarowe można uzyskać pożądaną niezawodność. Ot, podstawy teorii informacji.

pzdr mk

Reply to
mk

przestaw sobie parę bajtów w programie z np. 8F na 8E albo z 57 na 56 i zobacz, czy będzie działał. Żeby byłołatwiej: przestaw np. te bajty w nazwie któregoś z dll-i których używa program na PC. np. z kernel.exe xrób kernel.fxe

Tak. Ale nie zawierają tych danych.

zaaplikuj te podstawy i wylicz, ile efektywnie bitów możesz zapisać na takiej komórce, uwzględniając niezbędną nadmiarowość i BER na poziomie 1:1^15.

Reply to
Marek Lewandowski

"Marek Lewandowski" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wrote in message news: snipped-for-privacy@v45g2000cwv.googlegroups.com... lol polecane tematy to: kodowanie blokowe kodowanie splotowe kody korekcyjne i ogolnie kodowanie nadmiarowe

Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.