Internet

Po oglądnięciu na internecie kilku stron opisuj opisujących zasadę działania internetu, doszedłem do jedynie słusznego wniosku, że internet nie ma prawa działać. A już kompletnie nie ten bezprzewodowy. Częstotliwość w okolicach mikrofalówki, użytkowników też od cholery i trochę..

Podobnie jest z bąkiem. Ma zbyt małe skrzydła w stosunku do swojej masy, żeby mógł latać. Tyle, że bąk o tym nie wie... I dlatego lata :))

Reply to
stchebel
Loading thread data ...

W dniu 2016-08-11 o 00:12, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

A przez Internet rozumiesz co? Protokół IP, czy jedną szczególną warstwę fizyczną protokołu Ethernet (znaczy WIFI)?

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 2016-08-11 o 00:12, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Też mnie prześladuje taka myśl. I nie tylko co do netu, ale bardzo wielu innych rzeczy w tym świecie. A zaś w samym internecie już zupełnie "nie do odgadnięcia" jest googlarka: miliony ludzi pytają ją o zdanie w każdej sekundzie, a ona wyrzuca niemal natychmiast odpowiedzi, i to idące w tysiące! To po prostu nie-moż-li-we!!

Reply to
BaSk

W dniu 11.08.2016 o 00:12, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

To jest jakiś mit istniejący od ponad stu lat. Ogłosił to na konferencji jakiś biolog, bo zaufał wyliczeniom swojego laboranta, któremu się uroiło, że jest fizykiem. Ten ostatni zastosował pewnie znane od pewnego czasu wyniki prac Lilienthala dotyczące lotu ptaków. Tylko że ptaki latają inaczej niż owady. Mit oczywiście ewoluował i teraz mówi się, że amerykańscy naukowcy na podstawie symulacji komputerowych udowodnili, że trzmiel nie może latać, ale on na szczęście o tym nie wie. Cała ta bajeczka ma służyć podbudowaniu ego tumanistów, uważających że te wszystkie obliczenia fizyków są gówno warte.

Reply to
Mario

Kwestia skali bo goglarka nie jest "jedna", każdy kontynent ma swoją. Skala rozwiązania prowadzi do ciekawych problemów np. problemem staje się przekłamanie tylko jednego bitu w komunikacji hdd-plyta (bo błąd się propaguje na dziesiątki tysiey poszczególnyvh nodów). Fajna była prezentacja na ten temat z przed kilku lat zdradzająca też trochę wolumen danych jaki przewalają, niestety nie mogę jej teraz na szybko znaleźć :(

Reply to
Marek

W dniu 2016-08-11 o 00:44, BaSk pisze:

Polecam film Ex Machina jak ktoś nie oglądał.

Reply to
robot

Dnia Wed, 10 Aug 2016 15:12:26 -0700 (PDT), snipped-for-privacy@gmail.com

Ale to z internetem masz probem, czy z Wifi ? Opis internetu sie konczy na warstwie fizycznej, moze i na golebiach pocztowych dzialac :-)

A wifi to i mnie interesuje, szczegolnie te opoznienia po 2s ... Mikrofalowka moze nie problem - stala czestotliwosc.

Mnie tam GPS interesuje. To nie ma prawa dzialac. A konktretnie - to nie wiem jak z kwarcu np 5MHz w odbiorniku uzyskac dokladnosc/rozdzielczosc np 2m - co wymaga czestotliwosci przetwarzania rzedu 150MHz. I nie ma powielania czestotliwosci, przynajmniej w starszych odbiornikach.

J.

Reply to
J.F.

Przeczytaj, jak działa GPS i po co mu 4, a nie trzy satelity.

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

To ja wiem, tylko nie rozumiem jak przetwarzajac odebrany sygnal z cyklem np 200ns (5MHz) osiaga sie dokladnosc 5ns (1.5m).

J.

Reply to
J.F.

Jakbyś wiedział/rozumiał, to byś nie zadawał tego pytania! ;-) Przeczytaj.

Zegar kwarcowy jest tam po to, by elektronika działała, jego wskazanie jako czasomierza nie bierze udziału w wyznaczaniu pozycji (co najwyżęj pomocniczo).

Odbiornika wyznacza (t,x,y,z) z sygnałow z satelitów, nie tylko (x,y,z).

pzdr bartekltg

Reply to
bartekltg

W dniu czwartek, 11 sierpnia 2016 00:12:28 UTC+2 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Probowalem kiedys odtworzyc to, ze polaczenie WiFi ludziom pada, jak ktos wlaczy mikrofalowke. Naprawde sie staralem, kanaly zmienialem zeby bylo blizej czestotliwosci magnetronu, machalem telefonem kolo szczelin w obudowie i NIC. W ramach desperacji chcialem zsunac lekko obudowe, zeby zwiekszyc emisje ponad normy, bo moze ludzie po prostu uzywaja niesprawnych kuchenek, ale lepsza polowa mnie powstrzymala.

Pozdrawiam,

Reply to
kropelka

Nie rozumiesz - jesli przetwarzamy w cyklu 200ns, to i czasy/roznice nadejscia sygnalow poznamy z dokladnoscia do 200ns ... a przynajmniej tak sie wydaje.

Wiec jak wyliczyc odleglosci z dokladnoscia do 1m, jesli 200ns to 60m?

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2016-08-11 o 00:12, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

1) Trzemielem! Bąk to taka spora, złośliwa mucha, która żywi się krwią ssaków, w tym także człowiekiem nie pogardzi. W porównaniu z bąkiem komar to małe, przyjazne stworzenie. W przytaczanej przez Ciebie historii chodziło o trzmiela, czyli coś w rodzaju wielkiej, włochatej pszczoły. Kłania się wiedza z przyrody na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej. ;) 2) Nie wiem ile jeszcze razy ta brednia będzie wypływała w Internecie.
formatting link
Reply to
Atlantis

Jest jeszcze faza...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "robot" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:noh67h$fqa$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

aić

Reply to
Ghost

Dnia Thu, 11 Aug 2016 21:33:57 +0200, Ghost napisał(a):

Odbierze, bo heterodyna dziala na 118MHz. W odbiorniku GPS zreszta tez jest heterodyna na odpowiedniej czestotliwosci, a nawet kilka.

Ale 20Mb/s przez takie radyjko FM nie przepchniesz. Wlasnie dlatego, ze p.cz jest tylko 10.7MHz.

J.

Reply to
J.F.

Przypomnij sobie ile szło na nośnej 2400 Hz w modemach...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dnia Thu, 11 Aug 2016 21:09:10 +0200, RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Jest i nie ma. Nosna ma 1.5 GHz, nie uchwycisz ktory okres leci. Tzn nie, przetwarzajac sobie na 5MHz ...

J.

Reply to
J.F.

Ale to nie tak działa. PLL synchronizuje na konkretne zbocze początku sygnału czasu. Stabilność krótkoczasowa jest wystarczająca do pomiaru.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.