identyfikacja diod SMD

Loading thread data ...
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Piotr Chmiel pisze:

Może tu znajdziesz

formatting link

Reply to
kris_gor
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Podobnie niektóre znakuje ROHM:

formatting link
PMDS

ale ogólnie to masakra znaleźć takie oznaczenia. Jeśli z pomiaru wynika, że to dioda schottky, to można zgadywać, że ma około 1A i tyle.

Reply to
EM
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Piotr "PitLab" Laskowski napisał(a): [ciap]

zdaje się jakieś Hamegi czy coś w tym stylu to mają. Tektronix tego nie ma bo sprzedawali charakterografy jako osobne urządzenia lub jako przystawki do oscyloskopu. Od biedy można to zrobić na piechotę: zasilasz element sinusem (lub połówką) przez jakiś opornik o znanej wartości. W jeden kanał napięcie mierzone sondą na elemencie (x), w drugi napięcie na oporniku (y), oscyloskop w tryb XY i masz charakterystykę elementu. A, oczywiście trzeba regulować amplitudę napiecia zasilającego żeby otrzymac krzywą a nie jeden punkt, jakiś autotrafo czy coś. Wartość napięcia odczytujesz wprost ze skali a prad to trzeba przeliczyć znając wartośc opornika. Ot takie tam ale pożyteczne. W bardziej zaawansowanej wersji jest jeszcze dodatkowe źródło prądowe (napięciowe) o wartości zmienianej skokowo co jedno wykreślenie krzywej tak że można je wpiąć np. na bramkę i wykreślać całe rodziny charakterystyk tranzystorów. Ale jak usłyszałem w jednej poważnej wrocławskiej firmie: panie a kto by tam pojedyncze tranzystory mierzył, przecież teraz wszystko w układach scalonych.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Tue, 26 Feb 2008 00:29:11 +0100 "Piotr \"PitLab\" Laskowski" snipped-for-privacy@pulapka.wp.pl> napisał:

Np. OS-360 (prod. ZUE Unitem, ok. 1990).

BTW jak ktoś ma schemat/serwisówkę ww. sprzętu to bym prosił o kontakt.

Reply to
__Maciek

Mon, 25 Feb 2008 20:07:58 +0100 kris_gor <kris snipped-for-privacy@poczta.onet.pl>

napisał:

Jest jeszcze:

formatting link
tam pewnie też nie ma.

Reply to
__Maciek

Piotr "PitLab" Laskowski napisał(a): [ciap]

czyżby "blue scope guys"? W teku krąży parodia datasheeta, podeślę na priv. Podobno ma pamięć 1G, urażony tek pewnie zrobi coś z jeszcze większą pamięcią, żeby w statystyce za obecny rok jednak byc na 1 miejscu :-) No chyba że obecny własciciel ma zupełnie inne plany.

(...)

fizyki się nie przeskoczy. Przy 2 mV/dz wzmacniacz wejściowy pracuje ze wzmocnieniem rzędu 10-20 przy impedancji wejściowej 1M, toż sam szum termiczny jest jak cholera. Pasmo tych wyczynowych oscyloskopów i tak jest przy takiej skali i impedancji cięte do poziomu góra 200-300 MHz. Inaczej się po prostu nie da.

hura!, w końcu. I tak dziwne że GPIB tak się utrzymało, żeby przy obecnym stanie techniki stosować takie przeciwpancerne przewody to chyba przesada :-)

tak w ogóle to są dwa gatunki analizatorów sieci "scalar" i "vector" a analizatory widma to najczęściej ta pierwsza grupa, nie mówię o nowych cyfrowych. VNA to całe mnóstwo rozmaitych pomiarów, nie jestem pewien ale tak wprost to parametrów macierzy s nie podaje chyba żaden analizator widma z jakąś tam opcją, może s11. Trochę podobne pomiary można też otrzymać za pomocą oscyloskopu samplingowego, no ale to nie moja działka. Przy okazji to tracking generator analizatora widma nie zawsze działa w pełnym paśmie, w VNA musi bo inaczej byłoby to bez sensu :-)

wykreśli wykreśli, nawet taki prosty jak FSH Rohde&Schwarz, trzeba za to zapłacić dodatkowo ale wykreśli, mogę podesłać na dowód jakiś zrzut.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Dnia 2008-02-27 09:00, Użytkownik Andrzej Kamieniecki napisał :

też poproszę :-)

Reply to
Michał Baszyński

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.