Gdzie w kraju zamowic plytki???

Coby oczywiscie bylo tanio i solidnie ;)

Potrzebuje dwie plytki:

  1. 66x58mm - laminat 0.8-1mm, jedna warstwa, soldermaska (chetnie czarna), cynowanie bezolowiowe, opis dwustronny bialy, otworow wiertanych okolo 80szt, cztery otwory montarzowe fi3mm, kilka niewielkich otworow frezowanych, ksztalt nieregularny frezowany dookola.

Ew. to samo bez otworow frezowanych i ksztalt prostokatny - tylko cztery otwory montazowe fi 3mm. Reszte sobie wyfrezuje samo.

Ilosc jednorazowo 50-100szt.

  1. okolo 50x15mm - laminat 1mm, jedna warstwa, soldermaska (j/w), cynowanie bezolowiowe, opis jednostronny bialy, trzy otwory fi3mm (zadnych innych), cynowanie bezolowiowe, ksztalt (obrys) nieregularny - frezowany.

Ilosc jednorazowo 250-500szt.

Wazne - nie umiem przygotowac plikow fachowych Gerber czy innych

- projekty dostarczam jako plik Coreldraw z odpowiednimi warstwami. Plytka moze isc "na zywo" tak jak jest narysowana, lub moze zostac fachowo przerysowana przed pierwsza prodykcja - roboty z tym duzo nie bedzie bo na pierwsza plytke sklada sie raptem kilkanascie elementow elektronicznych. Wazne jest dokladne odtworzenie ksztaltow frezowania bo plytka ma tworzyc mechanicznie calosc z istniejacymi komponentami...

Druga plytka to dwa punkty lutownicze i zero podzespolow wiec calosc ogranicza sie do przeniesienia ksztaltu plytki w zasadzie.

Pierwsza plytka byla juz robiona. Druga to proscizna.

Mozecie kogos polecic? Nie chce sie wyglupiac i wysylac takiej "produkcji" do Chin...

Jakub

Reply to
Jakub Jewuła
Loading thread data ...
[...]

Ja wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale naprawdę warto się przełamać i zainstalować choćby darmowego KiCADa i to właśnie w nim robić projekty. Da się w nim też płytki robić na piechotę - bez wiązania ze schematem, robienia netlist i całego tego badziewia.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

" Chetnie zaplace solidna stawke godzinowa - tak bedzie i taniej > i lepiej niz gdy zaczne sie uczyc robic to samodzielnie."

I to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie, plytki mozesz zamowic np w elseko wroclaw z tym ze bez gerberow nie przyjma zlecenia. Zadna plytkarnia nie przyjmie ci zlecenia jesli nie ma pliku wiercen, w twoim wypadku pozostaja manufaktury gdzie ktos wierci recznie otwory. Teoretycznie mozesz zrobic export z corela do protela ale i tak nie bedziesz mial otworow.

Reply to
zenek

W dniu 2010-06-01 09:52, Jakub Jewuła pisze:

Z tańszych to wiem że drukowane.pl robi z pdf, bmp czy jpg.

formatting link
pewnie kalkulują indywidualnie w zależności od nakładu pracy. Norel - jeszcze tańszy też pewnie robi bo piszą, że mogą zrobić np z płytki wzorcowej.
formatting link
inne płytkarnie też mają taką usługę po specjalnych cenach.

Jednak sugerowałbym Kicada. Żeby rysować z ręki - bez tworzenia netlisty wystarczy kilka godzin nauki. Wiadomo, że na początku i tak narysujesz to szybciej w Corelu skoro się na nim znasz. Ale jeśli zamiast w 3 godziny zrobisz to Kicadem w 8 godzin to unikasz tych wszystkich starań o kogoś kto ci to przerysuje, dodatkowych opłat i uzależniania się od kogoś kto ma się dostosować do twoich nietypowych wymagań.

Reply to
Mario

Jasne. Tylko potem do kogo będziesz miał pretensje, że źle przerysował? A do kogo pretensje, że jedne elementy niemal przelatują na druga stronę w wielkich dziurach a w innych nogi się nie mieszczą?

Niepotrzebnie dramatyzujesz - program jest banalnie prosty. Wyłączasz pierwszą ikonkę na lewym, pionowym pasku i lecisz z tym koksem. Osiwiałbym do reszty, gdybym dalej musiał się babrać Corelem - wolę na co innego marnować czas.

Corel przelotek i masek Ci nie zrobi.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2010-06-01 11:07, zenek pisze:

To tylko 80 otworów - da radę zdjąć "ręcznie". Wystarczy wczytać do jakiegoś programu CAD jako tło (a to zdaje się niektóre programy potrafią) i stawiać punkty samemu. Poza tym dałoby się wyekstrahować circle z .plt (lub dxf?) jeśli z corela wysłałby w tym formacie. Być może płytkarnie mają swoje narzędzi do takich prac skoro się tego podejmują.

Reply to
Mario

Nie byłbym taki pewny...

Przecież nie rysujesz tego w programie do projektowania płytek - skąd przerysowywać ma wiedzieć, czy otwór ma mieć 0.6 czy 0.9 mm?

Musisz być strasznie bogaty...

To znaczy jak robić w Corelu maski jednym kliknięciem? Bo zdjęcia tego nie wyjasniają. I co zrobić z taka maską po poprawkach druku?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

On Tue, 1 Jun 2010 09:52:24 +0200, Jakub Jewuła napisał:

zapytaj w kono w Gliwicach

Reply to
Verox

On 1 Cze, 09:52, Jakub Jewuła snipped-for-privacy@skanowanie.com.pl> wrote: Ten wiertaliet to jakies open source? Te dwa elementy musza byc w wyfrezowanym otworze? Bo na moje oko widze ze mozna przewlec przez nie drut i przylutowac na plytce, bez wyfrezowania.

Reply to
ptoki

Jak zwal tak zwal - soft dostepny za free.

Nie musza, ja tak chce :)

Mozna, ale tak jest "fajniej".

formatting link
q

Reply to
Jakub Jewuła

Ps.

formatting link
q

Reply to
Jakub Jewuła

Czemu? Ja czasami to i 20 plytek u nich zamawiam. Jedyny warunek - nie moga byc potrzebne szybciej niz za 2 tygodnie.

Reply to
Jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.