Gdzie porządnie robią PCB ??

Jak w temacie. Płytka 8-warstwowa 16x20cm. Na początek prototyp , a więc 2-4 sztuki. Wiadomo , każdemu zależy na dobrej cenie , ale w tym przypadku najwyższym priorytetem jest jakość. Na pokładzie będzie trochę nietanich scalaków , więc wykonawstwo musi być bez pudła , z pełną kontrolą połączeń. Termin też nie musi być "na wczoraj". Jaką firmę polecacie? A może Chiny ?? Ile to tak pi*drzwi może kosztować ??

Pozdrawiam ,

MH

Reply to
MH
Loading thread data ...

W dniu 3/3/2011 17:07, MH pisze:

formatting link

Robiłem u nich 10-warstwowe , jakość bardzo dobra. No ale to chyba taki polski front-end dla fabryki w chinach :)

Za dokumentację do 10 - warstwowej dałem chyba ze 3k PLN No ale za to same płytki po 150PLN sztuka :)

Polecam

Adam Górski

Reply to
Górski Adam

W dniu 2011-03-03 17:52, Górski Adam pisze:

Adam dziecko Softcom zleca chinczykom, z polskich firm ktore robia na miejscu sa moze 2 -3 jedna z nich to Technoserwice ale nie polecam bo to sredniowiecze. Ze spreawdzonych na grupie to PCBcart albo moja ulubiona firma njpcb.

Jesli to ma byc 8 wartstw i solidna jakosc z polskie firmy odradzam ze wzgledu na sredniowieczne mozliwosci techniczne..

Reply to
Antykler

formatting link

Dz.

Reply to
Dziadek

Użytkownik "Dziadek" snipped-for-privacy@b.c napisał w wiadomości news:4d6fe26e$0$2449$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Ceny to mają "europejskie"....

A czy ktoś robił płytki tu:

formatting link
Jakieś opinie ?

Pozdrawiam Roman

Reply to
Roman

Płytki 8-warstwowe... ja robię urządzenia sprzedawane w małych seriach, a płytki zawsze mam 1-warstwowe. Mikrokontrolery oczywiście stosuję, ale jak mam robić SMD, to kupuję mikromoduł, bo mimo wszystko niełatwo w warunkach małego warsztatu lutować SMD, a dawać komuś to swoje kosztuje, a poza tym wymaga ustabilizowanej produkcji.

Panowie, napiszcie coś więcej (nie wymagam zdradzania szczegółów), jakie projekty robicie. Bardzo jestem ciekaw, co w naszym kraju się robi z zakresu elektroniki. Ja osobiście głównie zajmuję się sterownikami z zakresu spawalnictwa.

R
Reply to
Robbo

Antykler snipped-for-privacy@smiedzimulem.com napisał(a):

=============

Spróbuję pcbcart. Swoją opinię wrzucę na grupę.

MH

Reply to
logiznam.WYTNIJ

Robbo snipped-for-privacy@mmm.com napisał(a):

==========

Aparatura medyczna.

MH

Reply to
MH

Znosne jak na prototypy. Troche taniej niz Pcbtrain, ale i jakosc troszke nizsza.

Minimalny otwor po metalizacji 0.35mm to _jest_ sredniowiecze. Aaa, oni tylko 2-stronne robia, a ja ostatnia dwustronna robilem chyba ze 2 lata temu - dzisiejsze rozmiary obudow wymuszaja co najmniej 4-6 warstw.

Reply to
Jerry1111

Użytkownik "Jerry1111" snipped-for-privacy@wp.pl.pl.wp> napisał w wiadomości news:ikp6j2$47t$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Mi na razie wystarczają 2 warstwy (jedna - połączenia, druga, cała - GND). Średnica otworu też mnie (za bardzo) nie boli, bo jak wszystkie połączenia po jednej stronie to przelotki tylko do GND. Ale jeszcze nie użyłem nigdy BGA, najgęstsza obudowa na ostatniej płytce to WIZNET 80 pin, raster 0,4mm. Jak będę miał problemy EMC to dorzucę jeszcze dwie warstwy w środek, ale wtedy będę miał chyba 3 warstwy GND ;-). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 3/3/2011 18:56, Antykler pisze:

Antykler - właśnie napisałem że wysyłają do Chin. Z tym "dzieckiem" to się wstrzymaj łaskawie - nie jesteś jakąś wyrocznią.

Adam Górski

Reply to
Górski Adam

W dniu 2011-03-03 19:48 Dziadek napisał(a):

A oni za to robią na Węgrzech. Już wolę SoftCom'ową technologię chińską.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.