Gdzie naprawa graficznego monochromatycznego LCD od miernika

Witajcie Jest urządzenie pomiarowe z graficznym ekranikiem LCD o klasycznej konstrukcji (połączenie płytka-szkło na gumki + taśma) i wymiarach około

150 x 100 mm. Wyświetlacz jest uszkodzony - utrata niektórych kontaktów między płytką i szkłem - linie poziome. Po mojej bezsensownej próbie przywrócenia kontaktów przybyło dodatkowo mnóstwo linii pionowych - gumki utraciły kontakt ze szkłem, co akurat nie stanowi większego problemu. Najgorsze są te linie poziome, gdyż odpowiedzialna jest za nie taśma przyklejana z jednej strony do szkła a z drugiej do płytki ze sterownikami. Problem w tym, że do tego LCD nie ma nowego zmiennika, bo to jakiś moduł o specjalnych gabarytach na zamówienie. Ogólnie nie ma możliwości zakupu nowego wyświetlacza.

Pytanie brzmi: dokąd udać się w celu zlecenia naprawy tego wyświetlacza. Wiem, że takie rzeczy sie robi (choć nie powinno :) ), że są magicy którzy specjalizują sie w naprawianiu kontaktów LCD-płytka.

Reply to
Andgro
Loading thread data ...

Mariusz K. pisze:

Jest to oscyloskop Fluke 196 (cz-b ekran) a LCD to C601003 paździerzowatego wytwórcy Tecdis. Wymiary zewnętrzne to 152,5 x 104 mm. Pod spodem 6 driverów HD66206.

Sprzęt, szacownej firmy, za górę pieniędzy a w środku LCD włoskiej produkcji! To jest, z tego co mi wiadomo, wspólny problem w tych oscyloskopach. Mam go od lat. Jakieś 2 lata temu zaczęły się stopniowo pojawiać poziome linie, czyli zaczęła puszczać taśma. Bez powodu - ani udarów mechanicznych, ani wilgoci, ani temperatur innych niż pokojowe. Tak po prostu! Jestem dość zdeterminowany żeby go naprawić, bo mimo ze nie jest to żadne cudo, ma jedną cenną właściwość - wejścia są galwanicznie izolowane i można nim mierzyć punkty na różnych potencjałach. Typowy oscyloskop jak wiadomo, ma wejścia umasione wspólnie i do tego uziemione, co uniemożliwia niektóre rodzaje pomiarów, bo powstaje pętla masy. Dlatego nie mogę go zastąpić jakimś TDS-em albo Rigolem, co w innym przypadku bez namysłu bym zrobił.

Reply to
Andgro

m pisze:

Tak, ale 10kzł za najprostszy model to jednak cena której nie potrafiłbym ekonomicznie uzasadnić.

Reply to
Andgro

Dziękuję, udziela sie tam nadal, może mi odpowie.

Reply to
Andgro

Mariusz K. pisze:

Już wcześniej go znalazłem i zadałem, mu pytanie, ale chwilowo jeszcze nie mam odpowiedzi. Jak dla mnie, to jakość wyświetlaczy Fluke serii 190 (padają jak muchy) oraz podejście producenta do problemu to po prostu kpina z klientów szanującej się podobno firmy. Fluke proponuje wymianę LCD z wadą MATERIAŁOWĄ za cenę ponad 700 EUR, co zajmuje nie więcej niż 5 minut wprawnemu serwisantowi a niewprawnemu 10 minut. No ale cóż, taki jest świat. Sprzedać towar, i w nogi.

Reply to
Andgro

J.F. pisze:

Nie wiem, ale kontaktrony produkują na pewno.

Reply to
Andgro

Na kontaktrony zbyt jakis jest. Ale na wyswietlacze LCD projektu klienta ? Pelno, ale czy w Polsce ?

J.

Reply to
J.F.

To niemożliwe aby cokolwiek bardziej zaawansowanego niż kontaktrony robili w Polsce. Pewno cały projekt LCD do ChRL wysyłają i tyle.

Reply to
Filip Ozimek

Podstawowy LCD potrafili tam zrobic. No ale oprocz umiejetnosci trzeba jeszcze miec klienta, cena musi mu odpowiadac itp. No i nie moze sobie zazyczyc TFT, koloru.

J.

Reply to
J.F.

Jutro wysyłam LCD do magika w USA. Zobaczymy, czy się uda. Nie mam nic do stracenia. Fluke już nie serwisuje tych wyświetlaczy. Mieli tyle usterek, że magazyn z zamiennymi LCD opróżnił sie jeszcze przed końcem gwarantowanego okresu serwisowego. Włoski szmelc.

Reply to
Andgro

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.