tłumiący zakres widzialny)?

W dniu 2012-03-25 14:16, Paweł Pawłowicz pisze: [...]

Zrobiłem:

formatting link
Mało podobne do UG11 :-(

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz
Loading thread data ...

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Czyli co, podróba jakaś? Skąd te płytki? Ja UG11 miałem w postaci dość bezkształtnego prostopadłościanu, wprost od Schotta. Wyglądało toto jak odpad ze śmietnika, ale swoje kosztowało.

A to widmo, to czym robione?

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-03-27 11:26, Paweł Pawłowicz pisze:

Bardziej do UG1

formatting link

Reply to
Mario

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" napisał w wiadomości

Fajne zabawki macie dostepne :-)

J.

Reply to
J.F

W dniu 2012-03-27 12:17, Jarosław Sokołowski pisze: [...]

Chciałem zrobić oświetlacz UV do fotografowania fluoryzujących żyjątek, z lampą deuterową. I dobrze, że zmierzyłem, bo byłaby kicha.

Płytki 100x35mm, zawinięte w pożółkły papier, na którym ktoś napisał UG11. Znalazłem je w gratach przeznaczonych do wyrzucenia, czyli dokładnie odpad ze śmietnika :-)

Cintra 303, GBC.

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

W dniu 2012-03-27 14:02, Mario pisze: [...]

Rzeczywiście. Dzięki!

Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Taka lampa i tak daje zdradziecko mało widzialnego światła, za to wali ostro któtkofalowym ultrafioletem. Nie wiem co na to te żyjątka, ale duże dwunożne zawsze spieprzały równo zaraz po włączeniu lampy deuterowej.

Do fotografowania powinno się nadać. Jeśli żywinka nie będzie się ociągać we fluoryzowaniu, to powinna tym przyćmić resztki światła widzialnego.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-03-27 19:15, Jarosław Sokołowski pisze:

Zdradziecko tak, ale jest go tam jednak sporo. W detektorze do HPLC zwanym Diode Array (choć nie ma tam żadnej matrycy diodowej) obsługuje cały zakres od 800 do 190nm. I dobrze sobie radzi.

I to mnie właśnie powstrzymuje przed zbudowaniem takiego oświetlacza.

Pozdrawiam, Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Mnie zdziwił sam pomysł użycia do tego celu lampy deuterowej. Jej zaletą jest szerokie niepodziabane widmo. Poza tym same wady -- poczynając od tej, że droga i nietrwała, więc droga do kwadratu. Nie wiem jak dokładnie jest u tych żyjątek z fluorescencją w zależności od długości fali, podejrzewam, że różnice są jednak mniejsze niż w parzącym działaniu na skórę ludzką. krótkofalowy UV ma tu "wydajność" 10000 razy większą od tego najdłuższego. Może jednak lepiej poświecić czymś mniej zjadliwym?

Reply to
Jarosław Sokołowski

A smoła, lepik? - ktoś mi kiedyś coś takiego sasugerował, że smoła przepuszcza ultrafiolet - sam w to wątpie, ale może to na coś naprowadzi.

Mirek.

Reply to
Mirek

a coś stąd może ?

formatting link

Reply to
sundayman

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.