Filtr ADSL z neostrady...

Loading thread data ...

W dniu 08.01.2011 23:57, Pszemol pisze:

Taki filtr możesz wpiąć zarówno w gniazdko telefoniczne (prawidłowo) jak i w telefon (nieprawidłowo):

formatting link

Reply to
Michoo

Pan Pszemol napisał:

Ci, którym się wydawało, że odwrotnie podłączony filtr może spowodować "kichę", mogli tego nie wiedzieć. A próba miała na celu coś więcej niż zademonstrowanie filtra dolnoprzepustowego. Ktoś to już oczywiście wcześniej jako pierwszy wymyślił, policzył i zmierzył -- w tym sensie twórcze nie było (oczywiście bardzo żałuję, że tym kimś nie byłem ja).

Filtr od strony gniazdka można podłączyć tylko we właściwym kierunku, a od strony telefonu -- tylko odwrotnie. Jak ktoś nie jest w stanie tego pojąć, to już trudno.

Każdy odpowiada za swój czas, więc tylko do siebie może mieć pretensje, jeśli go traci.

Bardzo mnie to cieszy. Naprawdę.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Michoo napisał:

A to zdjęcie miało służyć ilustracji czego? Kolega Pszemol przecież wie, że filtr ma z jednej strony wtyczkę, z drugiej gniazdko. Tylko nie potrafi sobie wyobrazić w jaki sposób to da się podłączyć do kabla, telefonu i gniazdka. Za to wszystko chciałby otworzyć i zajrzeć do środka. Bo dociekliwy jest.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 09.01.2011 01:59, Jarosław Sokołowski pisze:

Dość popularne są filtry, które mają jedną wtyczkę i 2 gniazda (opisane)

- przy nich trzeba być ciężko myślącym, żeby się pomylić.

Reply to
Michoo

Pan Michoo napisał:

Filtry czy zwrotnice? Do pierwszej Neostrady (tej co jeszcze miała stałe IP i nie było logowania) tepsa dała mi zwrotnicę. Taką dość dorodną -- spore białe pudełko z trzema gniazdkami (opisanymi). Trzeba było trzech kabli żeby gniazdko w ścianie połączyć z telefonem i routerem.

Tu nie chodziło o pomyłkę, tylko o celowe włączenie filtra (z jedną wtyczką i jednym gniazdkiem) w odwrotną stronę -- kol. Pszemolowi było ciężko wymyślić coś innego niż dobieranie się do wnętrza pudełka.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

no, kondensator z dwiema cewkami przy pewnej czestotliwosci wpada w rezonans. A kondensator z linia dluga to ciekawe zagadnienie .. choc tu chyba jest linia krotka ..

Nie wiem jak w USA, ale w Polsce to sciana ma gniazdko, modem ma gniazdko i telefon ma gniazdko, wiec mozliwosci podlaczenia jest sporo.

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

Dla końca pasma ADSL długość fali w próżni to około 270 metrów. Można przyjąć, że NVP kabla telefonicznego, to jakieś 2/3. A więc będzie 180 metrów. Ćwierć fali, to 45 m. W okablowaniu budynków jak najbardziej trzeba pamiętać o liniach długich.

Ale najfajniejsze w technice ADSL jest to, że między DSLAM a modem można wstawić jeden bądź kilka filtrów środkowozaporowych, a i tak będzie działać. I to bez utraty parametrów użytkowych (o ile nie żąda się maksymalnej prędkości transmisji, czyli 25Mbps dla ADSL2+).

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.