eagle - czy mozna go zmusic do routowania z rozna gruboscia sciezek

i nie tylko sciezek... np. w drc sa opcje min-max dla padow, ale eagle uzywa tylko min.

generalnie chodzi o to zeby eagle najpierw probowal zroutowac plytke przy pomocy minimalnych wartosci, a pozniej zwiekszal rozmiary odstepow, grubosci sciezek i rozmiarow padow tam gdzie sie da, az do momentu gdy plytka przestaje sie 'routowac' ... oszczedziloby to recznej dlubaniny

Reply to
Piotr "Curious" Slawinski
Loading thread data ...

Piotr "Curious" Slawinski pisze:

Witam Masz ciekawą strategię :)

Nie wiem jak Eagle, ale Altium/Protel potrafi routować z różnymi grubościami. Oczywiście trzeba wszystko zdefiniować i nadać albo jakieś klasy połączeń albo dla poszczególnych netów ustalić reguły - można nawet na schemacie dołączyć reguły PCB (Altium designer) dla odpowiednich połączeń.

Podejście, żeby ścieżki były tak grube jak się da jest trochę dziwne. Dla ścieżek sygnałowych nie ma to większego znaczenia, a ścieżki zasilania powinny być robione z głową.

Oczywiście jak już nie raz wspominano autorouter z Altiuma nie jest dostatecznie dobry, jeśli chodzi o płytki dwuwarstwowe. Z eagla chyba nie jest lepszy.

Reply to
EM

Uzytkownik "Piotr "Curious" Slawinski" snipped-for-privacy@bwv190.internetdsl.tpnet.lp> napisal w wiadomosci news:hjgtbj$osi$ snipped-for-privacy@nemesis.news.neostrada.pl...

Odpowiedzi nie znam, ale podlacze sie do pytania ze swoim: czy autorouter eagle potrafi samodzielnie rozstawiac elementy?

J.

Reply to
Jarek P.

chetnie bym sie przesiadl, ale poki co stukam sobie hobbystycznie na demowce eagla :( wprawdzie 'altium designer + crack' wyskakuje mi w google na 3ciej pozycji gdy wpisuje 'altium freeware' ;) ale jakos tak wole 'to co mam', przynajmniej dopoki sobie jednak nie uzbieram pieniazkow na licencje

to podejscie dla projektow amatorskich 'termotransferowych'. niby ludziom sie ponoc udaje uzyskac termotransferem sciezki ~4mil , ale w moich 'kuchennych' warunkach praktyczna powtarzalna granica to ~12mil i im wiekszy odstep tym mniejsza szansa ze toner albo resztki papieru w przerwie miedzy sciezkami stworza zwarcie

--

Reply to
Piotr "Curious" Slawinski

W dniu 24.01.2010 08:26, Piotr "Curious" Slawinski pisze:

Tak to dziwnie by bylo. Rozna grubosc przy routowaniu mozna ustawic w parametrach polaczenia. Dzieki temu mozna ustawic inne parametry np. dla sieci power. Dla innych to sens tego jest watpliwy.

Reply to
T.M.F.

Jest taki modul UPL, nie pamietam nazwy i nie powiem ci na ile sensownie on dziala.

Reply to
T.M.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.