Dzwonek elektrostatyczny

Zgaduję, że działa tak samo długo po włączeniu TV jak i po wyłączeniu. Dla dzwonka nie ma to znaczenia z której puszki do której wędrują elektrony...

E tam od razu manipulacja. Tu chodzi o zmianę potencjału... I nie ma to dużego znaczenia czy potencjał ten zmienia się od 0 do 25000V czy od 25000V do zera...

Reply to
Pszemol
Loading thread data ...

Woltomierzem to raczej będziesz mieć marną szansę to zmierzyć :-) Ale przekonaj się sam :-)

Po włączeniu, gdy anoda jedzie z 0 do +25000V folia naładuje się ujemnie, po wyłączeniu, gdy anoda z 25000V spadnie do 0V folia naładuje się dodatnio... Po prostu anoda kineskopu jest jedną okładziną kondensatora próżniowo-szklanego, folia drugą...

Reply to
Pszemol

W dniu 2012-05-16 03:04, Pszemol pisze:

Aha, a kiedy ta anoda spadnie do 0? Albo chociaż do 1kV? No i jeszcze - jaki jest potencjał maski i jak się ma ona do folii na wierzchu? I gdzie ta anoda jest i jak się ma do folii? Rozładowywałeś kiedyś anodę kineskopu?

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz
Reply to
Szczepan Bialek

Dnia 16-05-2012 o 02:59:59 Pszemol snipped-for-privacy@polbox.com napisał(a):

Przepraszam czy ja napisałem niewyraźnie? przestaje działać po wyłączeniu telewizora i koniec. Jak się włączy to też od razu nie startuje tylko widać jak się puszka ładuje bo coraz bardziej ściąga blaszkę aż dotknie puszki wtedy zaczyna blaszka latać pomiędzy puszkami.

Reply to
janusz_kk1

Dnia 15-05-2012 o 21:47:40 J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Jak jest telewizor włączony to trzymałem parę minut i cały czas działało, po wyłączeniu góra minuta i koniec.

Reply to
janusz_kk1
Reply to
Szczepan Bialek

Użytkownik "Pszemol" snipped-for-privacy@PolBox.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl...

Sugerujesz, że jak do wyjścia scalaka cyfrowego podłączę kondensator a za nim opornik do masy to jak na wyjściu scalaka będzie dodatnie zbocze to za kondensatorem dostanę impuls ujemy ? P.G.

Reply to
Piotr Gałka
Reply to
Szczepan Bialek
Reply to
Szczepan Bialek

Sugeruję że jak jedną okładzinę kondensatora naładujesz dodatnio to przyciągnie ona elektrony do drugiej okładziny, ładując ją ujemnie :)

Reply to
Pszemol
Reply to
Robert Wańkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.