dyspenser do pasty

Czy ktoś może zaadaptował (lub przymierza się do tego) ten sprzęt

Click -->

formatting link
jako dyspenser pasty lutowniczej?

Na oko takie same zabawki są sprzedawane na Allegro 4 razy drożej ...

Piotrek

Reply to
Piotrek
Loading thread data ...

W dniu 16-07-2011 09:43, Piotrek pisze:

No jeśli nadał by się do pasty, to ciekawa propozycja. A myślę, że się powinien nadawać. Ciśnienie wyjściowe OK, czasy zadziałania też. Pozostaje kompresor do tego.

BTW: Ma ktoś pomysł na tani wyłącznik ciśnieniowy do agregatu lodówki?

Reply to
EM

Strzykawka, sprężynka albo ciężarek i mikrowyłącznik (krańcówka)

Mirek.

Reply to
Mirek

Hmm, na 8 barów. Ja bym raczej dużej prowizorki nie uprawiał. Ktoś coś kiedyś wspominał, że można przerobić termostat od lodówki, tylko nie wiem jaki zakres ciśnień da radę na tym zrobić.

Reply to
EM

Przypomnia³e¶ mi o Adamie S³odowym :)

Reply to
d530

Dnia 16-07-2011 o 10:55:25 EM snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Ale po co? tani kompresor kupisz już za 3-4 stówki, masz tam wszystko. A suma sumarum i taniej wyjdzie niż z alledrogo.

Reply to
janusz_kk1

Tak rozumiem "pomysł na tani". Pewnie większość społeczeństwa konsumpcyjnegp rozumie to jako "gdzie tanio kupić" albo wręcz (delikatnie mówiąć) "gdzie jak najmniejszym kosztem pozyskać" ;)

Mirek.

Reply to
Mirek

Kompresor z lodówki jest bardzo cichy. Agregat z lodówki posiadam, jest łatwy do zdobycia. Do tego wystarczy kawałek zbiornika i wyłącznik ciśnieniowy. W sumie widzę, że da się kupić takie do hydroforów tanio dosyć, ale nie wiem czy łatwo będzie zastosować.

Reply to
EM

Sat, 16 Jul 2011 10:55:25 +0200 EM snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Ja mam taki pomysł: Mikrosiłownik (chodzi o niedużą średicę cylindra, żeby nie trzeba było pancernej sprężyny stosować), przeciwdziałająca mu sprężyna i wyłącznik (styk), albo bariera optyczna. Przybliżoną siłę wywieraną przez siłownik przy danym ciśnieniu łatwo policzyć znając średnicę cylindra. Siła wywierana przez sprężynę rośnie mniej więcej linniowo z jej skróceniem (ściśnięciem) - za pomocą wagi i czegoś co pozwoli przydusić sprężynę o odp. długość (np. statyw od wiertarki) można, mierząc przy dwóch "skróceniach", wyznaczyć jej charakterystykę długość-siła. Chodzi o orientacyjny pomiar żeby zobaczyć czy sprężyna się nadaje. I tak finalną kalibrację przeprowadzi się przy pomocy manometru. Dobrze byłoby dać dwa styki/bariery optyczne i dołożyć układ zapewniający histerezę, np. włączenie kompresora przy <7 atm a wyłączenie przy >8 atm. Gotowe presostaty faktycznie trochę drogie są. Na Allegro tak od 60zł się zaczynają...

Pamiętać o zaworze bezpieczeństwa (tu już lepiej kupić gotowy) na wypadek jakby coś poszło nie tak...

Reply to
__Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.