Dylemat: AVR vs CortexM3

Witam! Kończę swój projekt sterownika do przedwzmacniacza(dość prosty, komunikacja po SPI, lcd 192x64, obsługa rc5) na Atmega16 i zastanawiam się czy łatwo przenieść kod pod ARM'y. Powód prozaiczny za cenę w/w ATmegi mam 3 szt. STM32F100C4T6B(ceny z kamami) lub prawie dwie z 32KB flash. Czy któryś z Szanownych Grupowiczów, zaliczył taką przesiadkę i mógłby się podzielić wrażeniami? Czy dużo trzeba zmieniać w kodzie? System operacyjny to linux, a korzystam z AVR-GCC. P.S. Zastanawia mnie czy istnieje dobry i tani programator dla ARM'ów. P.S.2 Może ktoś zna źródło tanich atmeli?

Z Pozdrowieniami Bo(o)t_manager

Reply to
Bo(o)t_manager
Loading thread data ...

W dniu 2011-02-16 21:54, Bo(o)t_manager pisze:

Nie przekładałem wprost kodu z AVR na ARM. Po prostu w pewnym momencie uznałem, że pora przejść na ARMa i nowe projekty robiłem na LPC. Jeśli pisałeś w C to nie powinno być problemów. Funkcje odwołujące się do sprzętu musisz napisać od nowa. Najlepiej wykorzystując sterowniki CMSIS (jeśli to Cortex) to łatwo będzie przenieść np z STM na LPC czy na coś innego z Cortexów. LPC1111 masz jeszcze taniej od STM - aczkolwiek w QFN.

formatting link
Co do cen na atmele i inne to popatrz w Farnell.

Reply to
Mario

Dnia Wed, 16 Feb 2011 23:04:38 +0100, Mario napisał(a):

Lpc zrażają mnie do siebie dwoma napięciami zasilania. Ja potrzebuję parę szt. a coś mi się wydaje ze farnell nie babrze się w detal. A jak z oprogramowaniem(t.j. kompilator itp?)

Bo(o)t_manager

Reply to
Bo(o)t_manager

W dniu 2011-02-16 23:26, Bo(o)t_manager pisze:

Dziwne, ja wszystko podpinam do 3.3V ale może coś robię źle :( Za to na płytce z LPC i Spartanem mam 3.3V, 2.5V i 1.2V :)

Ja ściągam czasami od nich przez zaprzyjaźnioną firmę bo nie mam EuVAT. Ale jeśli mają minima to ustawione na niskim poziomie.

A jak z oprogramowaniem(t.j. kompilator itp?)

Porządne arm-elf-gcc a nie jakiś port. Najbardziej zalecane w wersji od CodeSourcery. Można zintegrować z Eclipse - opis Freddiego jak to zrobić:

formatting link
też inna popularna wersja gotowego środowiska:
formatting link
obu można dorzucić OpenOCD i gdb i masz pod eclipsem debugowanie z poziomu kodu w C. Jest też (tylko dla LPC) środowisko do pisania i debugowania LPCXPresso (też oparte na gcc i Eclipse) ale obsługuje tylko ich programator/debuger JTAG - niedrogi - ok 120 zł ale nie da się go zintegrować z openocd tak więc uzależniasz się trochę od zamkniętego rozwiązania.

Reply to
Mario

Dnia Wed, 16 Feb 2011 23:57:48 +0100, Mario napisał(a):

Nie podejrzewam Cię o to :) Za to na

Ups źle spojrzałem, ale jak mnie pamięć nie myli to jakieś lpc potrzebowały dwóch napięć. Dzięki za wskazówki, chyba się przesiądę na army do przedwzmacniacza dam mały, a do płytki prototypowej coś wiekszego.

Pzdr. Bo(o)t_manager

Reply to
Bo(o)t_manager

Na Cortexy M3 bym uwazal. Jesli potrzebujesz hibernacjii, to te procki traca zawartosc RAM podczas hibernacji ;-)

Farnell Ci sprzeda nawet jedna sztuke. I nie beda marudzic. Ot, dzisiaj zamowilem cos za £0.35 ;-)

Reply to
Jerry1111

Wszystkie czy konkretnego producenta? Masz jakiegoś linka na ten temat?

Reply to
Mario

Czy rdzeń Cortex-M3 ma moduł hibernacji??? Zapewne chodzi ci o mikrokontrolery z rodziny Stellaris TI (Luminary Micro). To się ma nijak do pozostałych mikrokontrolerów z tym z rdzeniem.

Reply to
Elektrolot

Dnia Wed, 16 Feb 2011 23:18:27 +0000, Jerry1111 napisał(a):

Z hibernacjii nie będę korzystał, w każdym razie nie przewiduję :)

Ale na siebie kupowałeś czy na firmę?

Pzdr. Bo(o)t_manager

Reply to
Bo(o)t_manager

Na firme. Na 'siebie' to chyba minimum £20 jest czy jakos tak - nie wiem, u mnie zawsze na firme.

Reply to
Jerry1111

Babrze się. Kupowałem u nich ostatnio za jakieś 20 funtów i nie robili problemów.

Reply to
Artur

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.