darmowa energia z powietrza

Loading thread data ...

Papa Smurfs pisze:

Wręcz przeciwnie - układ nie jest specjalnie wybredny. Pi razy oko jedynym elementem czułym na częstotliwość jest antena (oczywiście w zakresie częstotliwości który potrafią wyprostować zastosowane diody) A teraz zła wiadomość - 1:32 na nagraniu . Można zobaczyć jak napięcie na kondensatorach powoli wzrasta - pi razy oko 0,2V/sekundę. Zgodnie z opisem są to dwa kondensatory 100u połączone szeregowo - czyli 50u. Z wzoru I=(dU/dt)*C wychodzi że prąd to mordercze 10uA (no dobra - trochę więcej - zakładając że woltomierz ma rezystancję wejściową 1M, przy napięciu 2V całe 2uA zostaną pochłonięte przez miernik...). Prawie 20uW mocy - jeśli złapał to na tych paru centymetrach anteny to chyba mieszka bardzo blisko nadajnika. Akumulator w komórce będzie miał jakieś 500mAh pojemności - zakładając że ładowanie będzie bezstratne do pełnego naładowania trzeba zaledwie -

500mAh/10uA = 50000 godzin :) Nie żebym cię zniechęcał do zbudowania tego - to bardzo interesująca zabawka (dobieranie najlepszej długości anteny). Pozdrawiam GRG
Reply to
grg12

Tu masz podobny:

formatting link
Ogolnie to filmy kierowane do niewykształconych ludzi, którzy nie potrafią policzyc najzwyklejszych praw fizycznych. Co mi po tych ułamkach ułamków mA?

Reply to
Sebastian Biały

w normalnych warunkach bujda na resorach

ew. efekt do uzyskania jesli pod stolem mamy silne zrodlo pola el.magnet. w.cz

100x wieksza moc uzyskamy wystawiajac maly silnik z wiatrakiem za okno
Reply to
nenik

Sebastian Biały pisze:

Jak Warszawa I nadaje jeszcze na długich i z taką samą mocą, jak jakieś

30-40 lat temu, to realne jest około 10mW - przynajmniej takie moce ładowania akumulatorków wychodziły twórcy książki "Nowoczesne Zabawki" z tamtych lat.

Oczywiście w odległości do 20km od nadajnika :-P

Reply to
Andrzej Lawa

Pan Robert_J napisał:

No właśnie, jeszcze pewnie trzeba abonament radiowy zapłacić za używanie takiego źródła energii.

Reply to
Jarosław Sokołowski
Reply to
Krzysztof Tabaczyński

To szkoda że rośliny o tym nie wiedzą ;))) może przestałyby rosnąć...

Reply to
DJ

Papa Smurfs pisze:

Przecież takie właśnie użyto w filmiku.

Trochę drogo. Autor filmiku liczy 2$ za części, razy sto - 200$ za

10uA*100=1mA :)

Pi razy oko (niestety w tej dziedzinie dość cienki jestem) układ "łapie" w zakresie do kilku-kilkunastu MHz. Powiedzmy do 10MHz - czyli długość fali 30m. Czyli przydałoby się kilkanaście metrów drutu (najlepiej na wysokim maszcie :) ). Oczywiście można zbudować układ na wyższe częstotliwości. Pytanie tylko czy warto. No chyba że sie mieszka tuż obok nadajnika... (może nawet radio Maryja stałoby się użyteczne )

Bo twoje radyjko nie miało dekodera mp3, procesora i wyświetalcza. Pozdrawiam GRG

Reply to
grg12

grg12 pisze:

A poza tym trzeba by mieć kawał niezłej wyobraźni żeby pomyśleć o nastolatkach biegających z odtwarzaczami do których podłączona jest 40m antena LW. ;)

Reply to
Atlantis

Coś dziwnie liczysz... 1000mAh/20h=50mA Empirycznie - moja "mp3-ka" bierze 50-60mA (w zależności od głośności).

Reply to
Artur Stachura

Papa Smurfs pisze:

Coś nie bardzo idzie ci liczenie - przyzwoita bateria będzie miała około

0,5Ah pojemności. Jeśli mp3 działa na niej 20h to pobiera prąd 0,5Ah/20h=1/20=10mA. To tysiąc razy więcej niż daje "powietrze" :) Prądy w okolicy 10uA pobiera zegarek naręczny. Pozdrawiam GRG
Reply to
grg12

grg12 pisze:

Wygląda na to że i mnie liczenie nie najlepiej idzie :)

0,5Ah/20h = 1/40A = 25mA
Reply to
grg12

Pszemol pisze:

Z pewnością nie jest to wysiłek przeliczalny na złotówki. ;)

Reply to
Atlantis

Tak... i naturalnie są dopłaty do tego wysiłku, i preferencyjne kredyty dla każdego korzonka, bo inaczej bilans byłby ujemny... ;)

Reply to
DJ

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.