czujnik poziomu wody w akwarium

Loading thread data ...

A duzo tej wody ? Bo tu nie trzeba elektroniki - spluczka od klozetu sie sprawdza [uwaga, potrafi zalac].

A jeszcze prostsze .. butelka pelna wody, szyjka w dol, ustawiona na wysokosci przewidzialego poziomu. Poki wody pelno to powietrze sie nie dostaje i woda nie wylewa. Ale jak pare mm ubedzie i pod szyjka utworzy sie szczelina ..

J.

Reply to
J.F.

Oto co s_13 napisał:

Nie kombinuj jak koń pod górkę. Ten przytoczony wyżej czujnik jest w stanie załączyć bezpośrednio dowolną możliwą do pomyślenia pompkę. Jako rozwiązanie minimalizujące straty w wypadku zacięcia zastosuj primo ograniczoną ilość wody w rezerwie, secundo zrób przelew z akwarium do zbiornika rezerwy i po kłopocie.

Reply to
Jacek Maciejewski

Oto co s_13 napisał:

Z zdjęć nie wynika ponad wszelką wątpliwośc czy zestyk jest hermetyczny, fakt ze trzeba by to sprawdzić. Ale, wobec tego że dolewanie się komplikuje z uwagi na różnice zasoleń, więc i tak będzie wymagana jakaś elektronika więc może pływak z magnesem w rurce i na zewnątrz kontaktron? Będzie taniej a może i pewniej.

Tak załączony styk rezerwowy jak na schemacie będzie zabezpieczał jedynie przed niezałączniem głównego styku w przypadku nadmiernwgo obniżenia lustra wody. Aby zabezpieczyć się przed niewyłączeniem styku głównego kiedy już zostanie przywrócony poziom prawidłowy, potrzebujesz jeszcze jednego styku. Poza tym, nic nie wiemy o silniku twojej pompki. Może jest na prąd stały 12V ? :) Układ jest dobry jedynie dla silnika zasilanego z ~220V. Poza tym jest OK.

Reply to
Jacek Maciejewski

In the darkest hour on Thu, 23 Mar 2006 15:17:19 +0100, SP9LWH snipped-for-privacy@autorom.pl screamed:

A ryba paletka ma się do morskiego baniaka jak? (Ceny paletek przy cenach morskich ryb to pikuś)

Reply to
Artur M. Piwko

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.