Coś jak ESP8266, tylko pod GSM?

Tak się zastanawiam, czy może na rynku dostępny jest jakiś moduł GSM, który dałoby się obsługiwać w podobny sposób do ESP8266? Mam na myśli udostępnione przez producenta SDK, które umożliwiałoby pisanie natywnego kodu, bez bawienia się osobnym MCU i maszyną stanów do obsługi komend AT.

Pytam, bo niektóre moduły GSM mają piny oznaczone jako GPIO.

Reply to
Atlantis
Loading thread data ...

Tak, np. moduły Telita, mają wbudowany interpreter pythona. Skrypt wgrywa się (i uruchamia) przez komendy AT. Całkiem fajnie działa. Z pythona modułem (oraz jego GPIO i ADC) steruje się komendami AT przez interfejs szeregowy widziany z poziomu pythona. Moduł też ma stos tcp/ip oraz podręczna obsługę ftp, smtp. Niektóre Telity mają wpudowany moduł GPS, kiedyś zrobiłem lokalizator oparty na takim module, działa do dziś bez żadnego zew. mcu. Pierwszy skrypt wgrałem terminalem z PC podłączonym do rx/tx modułu (moduł wspiera kermita, o ile pamiętam) a już następne aktuakuzacje skrypt sam sobie pobierał przez ftp.

Reply to
Marek

W dniu 2015-06-16 o 16:51, Atlantis pisze:

Co konkretnie chcesz zrobić ? Jaka moc obliczeniowa i jaka szybkość działania jest potrzebna ? Czy ma być to modem GPRS, HSDPA, LTE ?

Paweł

Reply to
Pawel2420

W dniu 2015-06-16 o 19:39, Pawel2420 pisze:

Chodzi mi po głowie pewien projekt - system zdalnego nadzoru nad działką. Żadna wielka moc obliczeniowa by mi do tego nie była potrzebna. Atmega wystarczy, coś porównywalnego do ESP dawałoby aż nadto zasobów. Chodzi o kontrolę stanu kilku pinów GPIO (czujnik w drzwiach, jakaś PIR-ka, DHT22, może zdalne włączenie jakiejś lampki ledowej). Ewentualnie jakaś magistrala, która w przyszłości pozwoliłaby podpiąć do tego stację pogodową.

Po prostu robiąc coś takiego na osobnym MCU muszę dodatkowo napisać maszynę stanów do obsługi komend AT...

Reply to
Atlantis

W dniu 2015-06-16 o 20:29, Atlantis pisze:

Zobacz

formatting link
łość jest oparta o możliwości modemu G510. Ma on potężny procesor, wielowątkowy system operacyjny, system plików, 512kB RAM itd. Można na niego pisać programy w C i je kompilować. Wymiana firmware przez złącze miniUSB trwa kilka sekund. Możesz zrobić podobne urzadzenie od początku lub wykorzystać wskazany produkt i napisać na niego swoją aplikację. W tym drugim przypadku do kompletu masz całą gamę różnych bezprzewodowych czujników. Wbudowany w urzadzenie interfejs BT4.0 pozwala zrobić praktycznie wszytko co przewiduje standard BLE.

Paweł

Reply to
Pawel2420

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.