Co oznacza "bez napięciowy przekaźnik"?

Znaczy że napięcie doprowadzam po prostu z zewnątrz? Termostaty przylgowe, działają na zasadzie NO/NC i w momencie osiągnięcia zadanego statu, zmieniają stan połączenia?

Reply to
Mateusz Bogusz
Loading thread data ...

W dniu 2018-10-16 o 20:38, Mateusz Bogusz pisze:

Po przyłożeniu napięcia na jedną cewkę przełącza się. Po przyłożeniu na drugą powraca do poprzedniego stanu Takie dwie cewki: Set i Reset

Reply to
Irokez

W dniu 2018-10-16 o 20:38, Mateusz Bogusz pisze:

Bistabilny? Z dwoma cewkami lub jedną gdzie zmiana polaryzacji powoduje przełączenie a zanik zasilania nie powoduje przełączenia.

Reply to
jacek

W dniu 2018-10-16 o 20:38, Mateusz Bogusz pisze:

Kilka lat temu się zdziwiłem pojęciem "wejście bezpotencjałowe" ("wejście beznapięciowe" Google też zna) bo o niczym takim nie słyszałem w czasie całej mojej edukacji. Najpierw myślałem, że może jest to jakieś wirtualne zero na wejściu wzmacniacza operacyjnego, które mimo że potencjał jest zerowy to może potrafi wykryć zmianę impedancji. W sumie się okazało, że na tym wejściu potencjał jak najbardziej jest obecny (i to wcale nie jakieś mV tylko zazwyczaj 5V), co dokładnie przeczy nazwie. Google znajdowało mi wtedy (nie sprawdzałem teraz) najstarsze teksty zawierające to hasło pochodzące z 2005r. Chyba wtedy ktoś tak sobie po raz pierwszy nazwał wejście służące do podłączenia jakiegoś styku (np. z przekaźnika).

Może teraz kogoś nękali klienci jak mają podłączyć jego czujkę do centralki bo czujka ma tylko wyjście przekaźnikowe, a centralka ma wejścia beznapieciowe. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby gość zmęczony odbieraniem idiotycznych telefonów, nie zmienił nazwy swojego wyjścia przekaźnikowego na wyjście "przekaźnikowe beznapięciowe" :) P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.