cienki elastyczny kabel

Czy ktoś wie gdzie można kupić (w ilościach kilkudziesięciu metrów) cienki, elastyczny kabel sygnałowy, dwu i czterożyłowy? Ekran nie jest konieczny. Najlepszy byłby taki jaki można znaleźć w słuchawkach w przypadku dwużyłowego i myszce komputerowej dla czterożyłowego. Googlam i znajduje jedynie kable o średnicy powyżej 3.5mm.

Reply to
pgw
Loading thread data ...

W dniu 2011-03-30 09:39, pgw pisze:

A myślałeś o lince telefonicznej? W wersji skręcanej z drutów (nie takiej dziwnej struktury przestrzennej) ma chyba całkiem przyzwoite wymiary i przyzwoitą wytrzymałość. Tylko trzeba się upewnić jaka jest budowa żyły, zetknąłem się z czymś dziwnym, nie była to linka, tylko ... sam nie wiem jak to opisać, a lutować to się w ogóle nie chciało. Ale zaciskało się bardzo dobrze.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Dnia Wed, 30 Mar 2011 11:47:16 +0200, 085 napisał(a):

Znalazlem tam kabel z przewodami 0.05mm2

formatting link
nie wiem tylko jaka wyjdzie średnica zewnętrzna, trzeba będzie sprawdzić to w praktyce.

Z czteroprzewodowych od biedy mogłby być ten

formatting link
tylko, że nie jest on zbyt elastyczny.

Reply to
pgw

Dnia Wed, 30 Mar 2011 13:17:14 +0200, Dariusz Dorochowicz napisał(a):

Nie bardzo wiem o jakiej lince piszesz.

Reply to
pgw

W dniu 2011-03-30 13:55, pgw pisze:

O takim zwykłym "płaskim" kablu telefonicznym. 2-10żył. Do kupienia jako kabel do podłączania telefonu, albo w wersji zwiniętej do słuchawek. Do słuchawek masz 4 żyły, do zwykłego telefonu są potrzebne 2 i takie coś też jest do dostania.

Np taki:

formatting link
Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Dnia Wed, 30 Mar 2011 14:19:15 +0200, Dariusz Dorochowicz napisał(a):

Same przewody są cienkie ale razem z powłoka to już zdecydowanie za grube.

Te kable mają łączyć czujniki rozmieszczone na ciele człowieka, 4-żyłowy od urządzenia do pierwszego czujnika, a 2-żyłowy od pierwszego do drugiego czujnika umieszczonego na głowie. Dlatego własnie pisałem o kablach podobnych do tych w typowych małych słuchawkach, które są lekkie i giętkie.

Reply to
pgw

W dniu 2011-03-30 09:39, pgw pisze:

Ja kiedyś sprawę podobną rozwiązałem tak: zdobyłem z demontażu metr wielożyłowej linki używanej przy ruchomym połączeniu w obrabiarce numerycznej, po rozcięciu otrzymałem ze czterdzieści żył grubości razem z izolacją około 0,7mm niezwykle elastycznych bo mających wewnątrz linkę skręconą z drucików chyba niewiele grubszych od włosa. Z 4 takich przewodów splatałem dość luźny warkocz. Tak otrzymana linka była bardziej elastyczna niż kable od słuchawek dousznych i przy odpowiednio elastycznych zakończeniach nie do zamordowania.

Reply to
Padre

Użytkownik pgw napisał:

Dawniejsze kable słuchawkowe były robione ze splotu cieniutkiej tasiemki miedzianej i jakiegoś włókna, np. bawełny lub jedwabiu. Daje się to lutować ale nadawały się przede wszystkim do zagniatania. Lutowanie usztywnia przewód i w miejscu przejścia ze sztwnego do miękkiego łatwo się urywały. Maciek

Reply to
Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.