bezprzewodowa komunikacja z LCD.

Loading thread data ...

Ale w jakim celu ?

Mozesz wstawic wifi, a wizja na netbooku. Przez x-windows, VNC czy RDP. I nie bedziesz ograniczony co do odleglosci - moze nawet przez modem sie da.

Mozesz wstawic modulator TV i dac normalny telewizorek.

J.

Reply to
J.F.

Są transformatorki do CCTV służące do galwanicznej separacji.

Paweł

Reply to
Paweł

W dniu 2011-03-18 16:52 sundayman napisał(a):

Zserializuj sygnały idące do twojego sterownika LCD i przepuść traktem optycznym. Jeżeli na wyświetlaczu dużo się nie dzieje (np. odświeżasz max 10 ekranów na sekundę przy pikselu 565 i rozdzielczości 800x480) to nie jest wymagana jakaś ekstremalna przepływność. Po drugiej stronie masz już swój procek podczepiony do LCD (np. ten ARM9), niech zajmuje się przy okazji deserializacją.

Reply to
Adam Dybkowski

Ale z tego czasem wynikaja inne pomysly albo inne rozwiazania. Np czemu nie moze byc zlacza ....

... albo skoro ma byc tak latwo odlaczalny, to po co on tam w ogole jest - i moze wystarczy jeden na 10 sterownikow, a wiec najrozsadniej bedzie kupic gotowy TV zamiast robic samemu.

Dokladnie, sa np tranceivery do swiatlowodow, ale dzialaja tez bez wlokien - wystarczy zblizyc.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2011-03-19 01:13 sundayman napisał(a):

Musisz do tego podejść całkiem z innej strony: jeżeli masz "głupi" LCD (bez wbudowanego kontrolera) to i tak potrzebujesz ARMa z wbudowanym kontrolerem LCD. Mały to już i tak nie będzie. Dlaczego więc by nie włożyć w niego większości operacji, które w GUI muszą być realizowane? Bitmapy, przyciski, okienka itd. Jeżeli ten wyświetlacz ma być jeden, wkładany na zmianę do wielu urządzeń - to tym bardziej do niego trzeba przerzucić jak najwięcej kodu a oszczędzić kasę na prockach w wielu urządzeniach. Trywialnym sprzęgiem optycznym doprowadzisz z/do niego UART, przez który właściwe urządzenie niech zleca tylko proste operacje

- wypisanie ciągu znaków, pokazanie bitmapy o nazwie "abc.png" w określonym miejscu ekranu, pokazanie przycisku itd. Wtedy rzeczywiście kawałek sprzętu przy LCD się rozbuduje (większy procek, jakiś Flash na bitmapy) ale procki w wielu urządzeniach nie będą tego musiały umieć.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2011-03-20 02:31 sundayman napisał(a):

[...]

O sprzęgach optycznych już była mowa. Jeżeli z transferem zmieścisz się w 1Gbps to do kupienia są gotowe nadajniki/odbiorniki światłowodowe. Oczywiście i na 10Gbps (i więcej!) znajdziesz ale cena rośnie wykładniczo.

Pomyśl o rozdzieleniu programu na 2 procki: mocny (przy LCD) i słabszy (w urządzeniu). W mocnym może śmigać np. Linux i grafika w QT, a słabszy będzie mu tylko dostarczać proste zestawy danych i polecenia co narysować. Oczywiście aby urządzenie działało sensownie po odłączeniu modułu z LCD, właściwe "mięsko" programu (oprócz samego rysowania) musi leżeć w słabszym procku.

Poza tym nie pisz, że szkoda Ci 50 zł na dobry procek, gdy projektujesz urządzenie odporne na skrajne warunki (woda morska i kilkadziesiąt st. C). Sama obudowa do tego urządzenia będzie pewnie kosztować 10x tyle.

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
Marcin Wasilewski
Reply to
Marcin Wasilewski

w zaleznosci od wymogow moze rowniez nie byc problemem przepuscic po prostu strumien video. Za to ulatwia sie troche konstrukcja oprogramowania .. albo i utrudnia :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.