Audiofile...

Loading thread data ...

W dniu 2012-11-09 17:27, __Maciek pisze:

Zapewne przyczyną problemów s

Reply to
szod

W dniu 2012-11-09 17:27, __Maciek pisze:

Coś mi się skopało, no to raz jeszcze:

Prawdopodobnie przyczyną problemów są programiści którym pomagali w pisaniu prac użyszkodnicy internetu ;)

Reply to
szod

W dniu 2012-11-09 17:27, __Maciek pisze:

Prawdopodobnie przyczyną problemów są programiści którym pomagali w pisaniu prac użyszkodnicy internetu ;)

Reply to
szod

W dniu 2012-11-07 09:42, Adam Wysocki pisze:

No to już sobie na audiofilach poużywaliśmy :)

Ale przyznajcie Panowie jedno te wszystkie Hiper Duper Interkonekty, i inne audiovoodoo sprzęty często ładne są :)

Reply to
Padre
Reply to
invalid unparseable
Reply to
invalid unparseable

To banalnie proste. Wystarczy doprowadzić do stanu w którym "oko" zamknie się w teście oka. A zacznie zamykać się na przykład *w za długim* kablu. Poza tym inne przykłady skutkujące zwiększoną stratnością sygnału "mile" widziane. K.

Reply to
John Smith

Dnia Fri, 9 Nov 2012 01:11:27 +0100, RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Mnie zastanawia jedno - skoro są gotowi wydawać dziesiątki tysiący złotych na kabelki, podstawki, demagnetyzery płyt CD (sic!) i inne bzdury to dlaczego nie inwestują tych pieniędzy w pierwszej kolejności w to, co ma największy wpływ na dźwięk czyli pomieszczenie odsłuchowe i głośniki? Jakoś nie widać informacji, by nawet Ci najbardziej nadziani decydowali się na przebudowę pomieszczenia odsłuchowego...

Reply to
badworm

badworm napisał:

E tam. Przeciez każdy wie, że pomieszczenie musi mieć złote proporcje:

Na razie ma wymiary 8,5 na 4,4 m, ale z opcją dowolnego skrócenia. Skrócony zostanie prawdopodobnie o ok. 1 m, ale może więcej, tak aby uzyskać złote proporcje, które uda się zrobić. Ma wyjść proporcja 1:1,5:2,5. Czyli jeśli wysokość wyjdzie 2,9, to 4,4 będzie idealne (minus tynk), a długość powinna wyjść 7,25. Jest też proporcja 1:1,6:2,5. Wówczas przy wysokości 2,75, szerokość będzie 4,4, ale długość już tylko ~6,9 m. Są rozbieżne informacje w literaturze odnoście tej właśnie proporcji, czy druga wartość ma mieć 1,5, czy 1,6 do 1. Mam ten komfort, że zarówno wysokość, jak i długość da się jeszcze doregulować. Nie wiem jeszcze jak gruba wyjdzie posadzka z ogrzewaniem podłogowym, która będzie też miała wpływać na wysokość. Powinna się jednak zmieścić do zaprojektowanego poziomu 0. Sufit może być nad lub pod belkami, więc też istnieje możliwość regulacji. Zakładam, że zostanie położony od razu nad, a ewentualne dobudowanie drugiego nie stanowi problemu od spodu. Być może będzie też miał raz tak, raz tak, czyli wysokość zmienną. W miejscach gdzie pokój zostanie skrócony, znajdą się przestrzenie na wbudowanie pułapek basowych. Na razie to tyle. Zakończenie prac planowane na wiosnę.

formatting link

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-11-11 01:05, Jarosław Sokołowski pisze:

Jeżu, ale głuptoków w jednym miejscu...

Reply to
Janko Muzykant

Skoro go stać na "setkę tego badziewia", to czemu go nie wypieprzy na śmietnik, bo 1550 zł to nie jest cena za śmieć ?

No i jeszcze cytacik "moim cudownym BMW" - wiele to mówi o autorze...

Reply to
sundayman

Dnia 11 Nov 2012 00:05:32 GMT, Jarosław Sokołowski napisał(a):

Ty sie smiejesz, a potem ci beda rezonanse latac i przeszkadzac :-)

A jak sie ma duze pieniadze od podatnikow, to sie robi ruchome panele na suficie i scianach, zeby dopasowac wlasciwosci do potrzeb

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sun, 11 Nov 2012 10:29:49 +0100, J.F. napisał(a):

To ja już wolę mój alkoholizm. Przynajmniej takich bzdur nie wypisuję, ani po pijaku, ani na trzeźwo.:)

Reply to
Jacek

Dnia Sun, 11 Nov 2012 10:47:12 +0100, Jacek napisał(a):

Ale tak ogolnie, czy w kwestii proporcji ?

Bo mi sie wydaje ze przy niewymiernych proporcjach to rezonanse beda mniejsze. Nie bedzie tak ze jakas czestotliwosc pasuje w dwie czy trzy strony. I jeszcze pare szczegolow wykonczeniowych dodac, aby zmniejszyc te podstawowe.

J.

Reply to
J.F.

p.M.Lacki jest recenzentem AV wiec stac go na to:) Ba :) moze sobie pociagnac do swojego pokoju oddzielna linie.

cytat: _________________________________________________________________________________________ Wracam jeszcze do kwestii elektryki. Wcześniej zostały uzgodnione główne ramy, czyli niezależny kabel "od słupa" 3 x 10, a następnie rozdział do gniazdek kablami 3 x 4. Do tego dodatkowe uziemienie dla tej oddzielnej linii. Na wszelki wypadek, sądząc że czasu jest niewiele zdecydowałem o braku ekranowania. Teraz jednak trwają konsultacje jak zrobić to ekranowanie dobrze. Chodzi o to, aby skutecznie je uziemić i jednocześnie nie zrobić pętli, która spowoduje buczenia z powodu łapania przez ekrany EMI. Wziąłem też pod uwagę sugestie odnośnie transformatorów separujących. Obecnie rozważana jest opcja z jednym trafem o mocy ok. 5 kVA, które zapewnić ma izolację galwaniczną od sieci.

W międzyczasie wybrane zostało okno, które pomimo cichej okolicy i oddalenia od ulicy będzie miało współczynnik RW=42 dB, co powinno pozwolić na odpowiedni komfort akustyczny we wnętrzu. _________________________________________________________________________________________

Szkoda ze nie pociagnie oddzielnej linii z elektrowni. Ja bym zrobil takie pomieszczenie ale 5m pod powierzchnia.

Reply to
jan kowalski

pan jan kowalski napisał:

Czytałem o takim, co zrobił w piwnicy baterie akumulatorów, oddzielnie do żarzenia, oddzielnie na napięcie anodowe, oddzielnie do reszty. W czasie odsłuchu można się całkiem odciąć od elektrobni i uniknąć niebezpieczeństwa przydźwięku sieciowego.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan J.F. napisał:

Przecież napisał, że *NIE* wypisuje. Więc w żadnej kwestii.

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.