Atmega.

Witajcie.

Co sadzicie o cenie tego urzadzenia:

formatting link
Ewentualnie moze polecicie cos podobnego w innej cenie...

Pozdrawiam.

Reply to
Jacek
Loading thread data ...
Reply to
Marcin Wasilewski

Am 03.11.2011 15:46, schrieb Marcin Wasilewski:

A po wuja grzebać w dipach? Robisz płytkę taką, by wyprowadzić IO i gotowe. Teraz i tak wygodniej wszystko w SMD robić.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
[...]

Nie wszystko. Układy zasilające nadal wygodniej THT.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Am 03.11.2011 16:11, schrieb RoMan Mandziejewicz:

W tym przypadku raczej hybryda. Robisz zasilacze w 100% THT? Cewki, transformatory, tranzystory mocy, jak coś solidniejszego. Ale resztę daję raczej w SMD. Tylko ja robię zasilacze raczej minimini.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
Reply to
Marcin Wasilewski

Ale co dajesz w SMD? Parę elementów biernych? Nawet przy zasilaczach małej mocy SMD jest tylko utrudnieniem życia, bo montaż w technologii mieszanej jest droższy niż THT. W zasilaczach sieciowych dochodzą jeszcze problemy z clearance i creepage - elementy SMD nie zapewniają bezpiecznych odstępów przy naszym zasilaniu :( W USA mają trochę łatwiej.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dnia Thu, 03 Nov 2011 16:02:46 +0100, Waldemar Krzok napisał(a):

Jak sie cos robi jednorazowo, na sprzedaz, to moze i tak. Ten zakup ma byc do zabawy.

Reply to
Jacek

U¿ytkownik "Jacek" snipped-for-privacy@ola.pl napisa³ w wiadomo¶ci news: snipped-for-privacy@40tude.net...

Wiêc wydaje mi siê, ¿e powinna byæ mo¿liwo¶æ pod³±czenia ró¿nych mikroprocesorów (kilka podstawek na p³ytce lub przej¶ciówki) Bardziej odpowiadaj± mi ATB ze strony

formatting link
lub np. ZL10AVR ze strony avt.

Reply to
Andrzej

W dniu 2011-11-03 16:57, Jacek pisze:

Jak do zabawy to kup sobie jakieś Arduino albo jego klona, np AVTduino w sklepie AVT:

formatting link
Jest do tego dużo dodatkowych modułów i są do nich biblioteki. Jak ci się znudzi to przeskoczysz na ARMduino i moduły będą pasować. Drogi, duży zestaw uruchomieniowy jest trochę bez sensu. Nie nadaje się za bardzo jako płytka z gotową aplikacją. Nawet hobbystyczną. Gdy nauczysz się pisać program obsługujący miganie ledem, zrobisz taki który wyświetli na wyświetlaczu temperaturę z czujnika i2c. I to wszystko. Zestaw powędruje do szuflady a będziesz szukał czegoś bardziej odpowiedniego do zadania jakie będziesz chciał zrealizować, albo sam zaprojektujesz płytkę. A z zestawu kiedyś wylutujesz parę części za kilkanaście złotych albo spróbujesz go sprzedać.

Reply to
Mario

Troche nie tak... Programowaniem zajmuje sie jakies +20 lat. To ma byc do zabawy. Jako mlodzieniec zbudowalem interfejs miedzy Commodore +4, a pralka automatyczna i stad moja chec powrotu do korzeni;)

Reply to
Jacek

W dniu 2011-11-05 16:03, Jacek pisze:

Mimo wszystko IMHO to nie są płytki do zabawy tylko do nauki. Za duże i zbyt nieporęczne, żeby dla zabawy wrzucić to do jakiegoś robocika czy modelu latającego, czy czegokolwiek co miałoby cieszyć, że zostało zrobione samodzielnie i działa :) A przy tym za drogie.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.