Anteny WiFi

formatting link
Czy to taka moda, czy koniecznosc, zeby tych anten bylo ... duzo.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

Dnia Sat, 25 Feb 2017 10:28:45 +0100, J.F. napisał(a):

Antena jest pewnie jedna, a reszta tych zębów tylko udaje anteny :)

Reply to
Jacek Maciejewski

w tym sprzęcie to nie wiem, ale więcej anten dawali do MIMO, AC to wali po wszystkich kanałach naraz, ale skąd się bierze ten wysoki transfer to nie wiem...

Reply to
invalid unparseable

formatting link

Reply to
Pcimol

Dnia Sat, 25 Feb 2017 10:40:20 +0100, Jacek Maciejewski napisał(a):

Nie bylbym taki pewien. Trzy kiedys sie zdarzaly, teraz widze 4 ... a tu juz 8 ...

J.

Reply to
J.F.

bo może na każde pasmo ma po 3-4 anteny?

Reply to
invalid unparseable

Dnia Sat, 25 Feb 2017 11:38:54 +0100, Pcimol napisał(a):

Zbyt mało wiem żeby się autorytatywnie wypowiadać ale to pojecie MIMO to zlepek 3 metod, jak chce wiki. Pierwsza to fazowe kształtowanie charakterystyki, rzecz znana i w domowych ruterach bez sensu, bo najczęściej zależy na dookólnym promieniowaniu a user i tak nie ma ani wiedzy ani frontendu by uformować sobie charakterystykę w konkretnym przypadku. Druga metoda to nadawanie dwóch strumieni danych z pomocą dwóch anten na tej samej częstotliwości. IMO można te dwa strumienie z powodzeniem zxłozyć wcześniej i nadać jedną anteną i skutek bedzie ten sam. Trzecia metoda o ile zrozumiałem o co chodzi to kodowanie amplitudowo-fazowe dwóch kanałów na jednej częstotliwości. Dwie anteny nie sa tu wcale potrzebne.

Reply to
Jacek Maciejewski

ojej, przedstawiłeś wnioski końcowe eurolandu?

a kogo one obchodzą, zwłaszcza na tej grupie...

może byś napisał jak to MIMO jest zrealizowane, czy to nie ciekawsze niż wymiana wniosków końcowych?

Reply to
invalid unparseable

Nie wiem czy mam rację, nie mniej możliwe, że przy ustawieniu (obróceniu) każdej z tych anten pod nieco innym kątem, każda emituje falę o innej polaryzacji.(W przypadku anteny prętowej polaryzacja fali jest dokładnie taka, jak położenie pręta anteny i tak np. antena prętowa ustawiona pionowo, emituje falę spolaryzowana pionowo, poziomo - poziomo itd.) W przypadku gdy transmisja odbywa się w otoczeniu licznych obiektów mogących powodować odbicia (fala odbita ulega częściowej polaryzacji) wysyłanie wielu fal różnie spolaryzowanych może dać poprawę jakości transmisji. Czy tu tak jest nie wiem, lecz pamiętam taką serię ruterków Cisco, gdzie stosowano podwójną antenę planarną ( żaden "patyk" nie wystawał z obudowy), która emitowała falę spolaryzowaną kołowo, co miało według producenta poprawiać skuteczność w otoczeniu pełnym naturalnych przeszkód.

Reply to
Swift

Popraw blad. Skladka na emeryture to 500 zlotych a najnizsza emerytura tysiac.

Reply to
Zenek Kapelinder

Użytkownik "Zenek Kapelinder" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@googlegroups.com...

Kto i jaki błąd ma poprawić?

Reply to
HF5BS

Nie liczy sie dlugosc a grubosc, widac dopiero teraz odkryli to projektanci obudow z Azji.

Cena kosmiczna, podobno najtaniej w polsce (janusze biznesu rodem z lat 90).

Reply to
Dudzik

W dniu 2017-02-25 o 10:28, J.F. pisze:

IEEE 802.11ac wprowadziło multi-user MIMO, ma to teoretycznie zapewnić większej ilości klientów pełną przepustowość łącza radiowego. Dla ac maksymalna ilość wiązek to właśnie osiem.

Co do ceny, zapewne 8+4 niezależnych torów nadawczo-odbiorczych, procesor potrafiący obrobić te kilkanaści Gbps (7+4), dopłata do nowej technologii.

Reply to
Andrzej W.

Ponad 60W to zeżra?? No żesz jegi mać. To ja się staram wyłączać wszystko co się da a to co musi chodzić/świecić ograniczam moc do minimum, a tu powodują AP pobierający nonstop 60W.... ktoś na głowę upadł.

Reply to
Marek

W dniu 2017-02-26 o 10:11, Marek pisze:

A kto napisał że tyle pobiera? Tyle zasilacz daje, tzn pasuje typowy zasilacz laptopowy 65W. Tyle mocy w tak niewielkiej obudowie raczej by ugotowało elektronikę w środku o ile nie ma tam wiatraka.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Producent na tabliczce znamionowej?

Reply to
Marek

W dniu 2017-02-26 o 11:09, Marek pisze:

Jakby to powiedzieć... Przeczytaj jeszcze raz, ale uważnie, specyfikację, i zastanów się jaka jest różnica między wartościami maksymalną i stałą i jak się ma do siebie maksymalna moc dawana przez zasilacz do zapotrzebowania urządzenia.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Dnia Sun, 26 Feb 2017 10:11:22 +0100, Marek napisał(a):

Chce sie miec szybko, to trzeba placic :-)

Nie, pewnie pobiera znacznie mniej.

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Dariusz Dorochowicz" <_dadoro snipped-for-privacy@wp.com napisał w wiadomości news:o8u8gk$ihl$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

No, jeszcze zależy, ile z dostarczonej energii pójdzie w emisję, a ile w straty... Choć wifi, to nie pamiętam, czy nie ma ograniczenia do 100mW...? Mniejsze radia, niż ten router, potrafią mieć wielowatowe moce, a niekoniecznie maja wiatraki...

formatting link
inna aukcja
formatting link
Nawet, jeśli te radia są większe, to "zagęszczenie mocy" jest w nich o parę oczek wyższe, a jakoś się one nie gotują. Co do wiatraka, można, ale raczej chyba kładzie się nacisk na dopasowanie, by energii odbitej było jak najmniej. A jak już, to automatyka w radiu ogranicza moc, aby właśnie, nie ugotowało się w razie niedopasowania.

Reply to
HF5BS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.