Analizator widma - PLL

Od kilku miesięcy usiłuje zbudować analizator widma, w miarę dobre VCO już mam (100kHz-130MHz, przy zmianie napięcia o jakieś 10V), teraz chciał by to wszystko zapętlić PLL-em, chce to zrobić na układzie LMX2306, i teraz mam pytanie: czy pętla nie "wyskoczy" przy takim szerokim zakresie częstotliwości i na ile stabilna będzie częstotliwość?

Reply to
Maksymilian Dutka
Loading thread data ...

A.Grodecki napisał(a):

Samo VCO składa sie z 2 generatorów, a gdyby do każdego była synteza, to by łatwiej było? (przynajmniej bym uzyskał większą rozdzielczość).

Reply to
Maksymilian Dutka

Użytkownik Maksymilian Dutka napisał:

Dopiero teraz zaczną się trudności. Obawiam się że bez przełączanych filtrów sie nie obejdzie przy

1000-krotnej zmianie częstotliwosci. Od jakości filtru zależy nie tylko chwytanie i trzymanie, ale też stabilność częstotliwości (jeśli VCO nie wprowadza dodatkowych błędów) czyli de facto rozdzielczość analizatora. NIestety, to bardzo złożone zagadnienie i nie potrafię pomóc. Polecam literaturę, np "Dynamika pętli fazowej", o ile dasz radę przez to prześć.
Reply to
A.Grodecki
Reply to
Marek Dzwonnik

Użytkownik Marek Dzwonnik napisał:

Nie bez powodu jako-taki analizator (nie FFT) kosztuje co najmniej parę k$ :) A poniżej 1500$ nawet uzywanego dziadka się kupić nie da.

Taniej można kupić przystawkę oscyloskopową Proteka za jakieś 750$. Albo prosty chiński sprzęt analogowy tej samej firmy która produkuje "niemieckie" Hamegi za nawet poniżej 1000$ (jeśli bez tracking-generatora).

Reply to
A.Grodecki

Marek Dzwonnik napisał(a):

180MHz

180-310MHz

To by się zgadzało :)

Ogólnie to projekt pochodzi z PE 09-95, z tym że nazywa się to "przystawka wobulująca", w moim wypadku użyje jej jako VCO :)

Reply to
Maksymilian Dutka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.