78S05 - dla Identyfikatora

Hmm , to jest tak: temperatura zero stopni Celsjusza, to jest jakieś 273.16 Kelvinów z jakimiś tam groszami. Jeżeli w pdf'ie piszą o 78xx, a jak wiadomo są to stabilizatory na ujemne napięcia, to logicznym jest fakt, że zostały one zaprojektowane na ujemną różnicę potencjałów wynikającą z temperatury poniżej ruchliwości nośników elektrycznych na poziomie zera bezwzględnego. W temperaturze 0K (zero bezwzględne), nośniki elektryczne "zamierają". Poniżej tej temperatury, zaczynają się poruszać w drugim kierunku. I taka jest zasada działania stabilizatorów 78xx. I taka jest zasada nadprzewodnictwa.. W temperaturze np.

-1000K, puszczając prąd na stabilizator 1A , dostajesz na wyjściu wzmocnienie prądowe 1000/273.16K ok. 4A. I w druta z nami leci PO!! Wystarczyłoby na Arktyce zakopać i zrównoleglić odpowiednią ilość 78xx na ujemnej temperaturze, i mamy prąd za friko!! DC co prawda.. I co z tego?? Prąd to prąd!! Energia to energia!! Hah!!, Australijczyki gdzieniegdzie do tej pory jadą na DC. Stąd popularność AC/DC !! Ot, dywersyfikacja.. Takie to proste, a Tusk z Putinem w Wacka z nami grają...

MH

Reply to
MH
Loading thread data ...

Nie psuj zabawy - to karma dla trolla była...

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
identyfikator: 20040501

W dniu 2012-05-06 07:48, kk pisze:

Jeśli na Antarktydzie jest laser, to może znajdzie ;-)

Pozdrawiam, P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

A pod wpływem promieniowania koherentnego atomy zaczynają drgać w lustrzanym odbiciu czy pod kątem 90 stopni do poprzedniej płaszczyzny bo nie wiem jak to -1000K interpretować.

Reply to
Michoo

Inwersja obsadzenia stanów prowadzi do "ujemnej temperatury bezwzględnej". To tak według Boltzmanna :-)

Pozdrawiam, P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.